Międzyzdroje: Najdłuższa flaga narodowa. Waży ok. 200 kg

Polska
Międzyzdroje: Najdłuższa flaga narodowa. Waży ok. 200 kg
Polsat News
Flaga na plaży w Międzyzdrojach

W Międzyzdrojach pobito rekord Polski na najdłuższa flagę narodową. Flaga przygotowana w tym roku ma długość 2755,8 metra. Rozciąganie jej na plaży trwało dwie godziny.

We wtorek 2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. W Międzyzdrojach dzień ten obchodzony jest w wyjątkowy sposób.

 

W pobiciu rekordu na najdłuższą flagę narodową pomogły setki mieszkańców i turystów. Rozwinięta na plaży flaga ma 2755,8 metra.

 

Dotychczasowy rekord Polski w kategorii najdłuższej flagi wynosił 2270 m. Został ustanowiony na Marszu Niepodległości w Warszawie w 2019 r.

Najdłuższa flaga. Rozwinięto ją na plaży

- Było trudno pod takim względem, że to wszystko jest bardzo ciężkie - powiedziała jedna z uczestniczek wyzwania.

 

- Dostałyśmy bele (materiału - red.). Musiałyśmy je z koleżanką rozwijać i na bieżąco zszywać. Jedna bela waży między 10 a 15 kg - dodała. Przygotowanie flagi zajęło dwa dni. Całość ważyła ok. 200 kg.

 

WIDEO: Najdłuższa flaga w Międzyzdrojach

 

 

- Fajnie, zawsze coś nowego. Pobicie rekordu Polski w długości flagi to wydarzenie fajne i niespotykane. Cieszymy się, że akurat jesteśmy tutaj na majówce i możemy uczestniczyć w takim wydarzeniu - powiedział turysta odwiedzający Międzyzdroje, który trafił na bicie rekordu.

 

ZOBACZ: Wieloryb w Bałtyku. 70 km od Zatoki Gdańskiej

 

- Przyjechałam tu na parę dni, ale jestem bardzo zadowolona, że mogę korzystać z takich okoliczności. Dużo ludzi jest chętnych, dużo przyjechało specjalnie na tę okoliczność, bo niektórzy byli wcześniej - dodała inna turystka.

an / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie