Włochy. Noworodek znaleziony na kontenerze w Mediolanie. Urodził się kilka godzin wcześniej

Świat
Włochy. Noworodek znaleziony na kontenerze w Mediolanie. Urodził się kilka godzin wcześniej
Google Street View
Skrzyżowanie ulic Sandro Botticelli i Cesare Saldini w Mediolanie, gdzie w kontenerze Caritasu znaleziono zwłoki noworodka

Zwłoki noworodka z przyczepionym jeszcze łożyskiem zostały znalezione w piątek wieczorem w jednym kontenerów Caritasu. Dziecko na świat przyszło kilka godzin wcześniej. Trwa śledztwo w sprawie.

Jak podaje ANSA, dziecko zostało znalezione w dzielnicy Città Studi w Mediolanie, w kontenerze są zużyte ubrania Caritasu. Noworodek miał jeszcze przyczepione łożysko i był owinięty w bluzę. 

 

Rączkę wystająca z kontenera dostrzegł przechodzący emeryt, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami z innym przechodniem. Obaj podeszli bliżej, dokonując makabrycznego odkrycia. 

Dziewczyna urodziła się kilka godzin wcześniej

Według wstępnych ustaleń dziewczyna przyszła na świat kilka godzin wcześniej. Zwłoki zostały włożone w taki sposób, jakby sprawca chciał, żeby je odnaleziono. 

 

ZOBACZ: Rosja: Noworodek znaleziony w toalecie pociągu. Rany kłute i "zwój papieru w buzi"

 

Włoska policja sprawdza miejski monitoring oraz szpitale, z których usług mogła korzystać matka dziecka. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że do porodu doszło w domu. 

 

Dopiero po sekcji zwłok będzie można stwierdzić, czy dziewczynka żyła zaraz po urodzeniu.

ap/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie