Pożar zoo w Borysewie. Zginęły zwierzęta

Polska
Pożar zoo w Borysewie. Zginęły zwierzęta
Straż pożarna

W piątek nad ranem doszło do pożaru drewnianego budynku na terenie Zoo Safari w Borysewie (woj. łódzkie). Przedstawiciele obiektu poinformowali, że zginęło kilkanaście zwierząt.

- Przed godz. 5 strażacy zostali wezwani do pożaru na terenie Zoo Safari Borysew w powiecie poddębickim. Palił się drewniany budynek o wymiarach ok. 100 m kw. W momencie dojazdu zastępów na miejsce był cały objęty pożarem - poinformował rzecznik KW PSP w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

Zginęły małpy i papugi

Przedstawiciele zoo przekazali na Facebooku, że płonęły budynki papugarni i małpiarni na tzw. Świecie Wodnym.

 

W wyniku pożaru zginęło kilkanaście zwierząt - 7 małp i 40 papug.

 

zoosafari.com.pl
 

Z ogniem walczyło pięć zastępów straży pożarnej. "Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej" - czytamy na profilu ZOO Borysew. 

 

 

- Współpracujemy ze służbami, by wyjaśnić przyczyny tej tragedii. Budynki to tylko infrastruktura, zawsze możemy odbudować, ale zwierzęta były z nami od lat. To budowane konsekwentnie bliskie więzi między nami - powiedział Andrzej Pabich właściciel Zoo Borysew.

 

"Świat Wodny w Zoo Borysew to nowa inwestycja ogrodu. Jego budowa trwała trzy lata. W sezonie mieszkają tu także lemury, pawie czy pelikany baba. W trakcie pożaru były jeszcze w innej części Zoo" - czytamy na stronie zoo. 


"Mimo, że majówka odbywa się normalnie, Świat Wodny będzie wyłączony ze zwiedzania" - poinformowali przedstawiciele obiektu. 

dk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie