"Krzywy Joe". Donald Trump wymyślił przezwisko dla Joe Bidena

Świat
"Krzywy Joe". Donald Trump wymyślił przezwisko dla Joe Bidena
PAP/EPA/CJ GUNTHER/MICHAEL REYNOLDS
Donald Trump i Joe Biden

Donald Trump wymyślił nowy przydomek dla Joe Bidena. Od teraz chce go nazywać "krzywym Joe". Do tej pory to określenie stosował wobec Hillary Clinton. Amerykańskie media zauważają, że to nawiązanie do udanej kampanii Trumpa z 2016 roku.

Podczas wiecu w New Hampshire powiedział, że odwołuje przezwisko, które przypisał swojej kontrkandydatce z kampanii w 2016 roku - Hillary Clinton. Nazywał ją wtedy "Crooked Hillary", czyli w wolnym tłumaczeniu "krzywa Hillary", co miało oznaczać, że według niego, Clinton jest oszustką.

 

ZOBACZ: USA. Były prezydent Donald Trump stawił się w sądzie. Usłyszał zarzuty

 

- Dam jej nowe imię. Nie wiem, może "kochana Hillary" albo "piękna Hillary" - mówił do tłumu Trump. - Ale zamierzam wycofać określenie "krzywa", abyśmy mogli używać tego określenia dla Joe Bidena - stwierdził.

 

 

"New York Post" zauważa, że to próba nawiązania do udanej kampanii Trumpa w 2016 roku. Podczas wyborów w 2024 roku, Trump chce się ubiegać o prezydenturę i bardzo możliwe, że jeśli uzyska nominację Partii Republikańskiej, jego kontrkandydatem będzie 80-letni Joe Biden. Urzędujący prezydent USA ogłosił we wtorek, że chce walczyć o reelekcję.

Poważne oskarżenia Trumpa

Tymczasem Trump twierdzi, że Biden "troszczy się tylko o wzbogacenie własnej rodziny". - Zastanawiacie się, dlaczego nic nie robi w sprawie Chin, dlaczego nie robi tego, co powinien? Bo dostał miliony dolarów z Chin - uważa Trump.

 

ZOBACZ: USA. Joe Biden wystartuje w wyborach prezydenckich w 2024 roku

 

Ammar Moussa z Komitetu Narodowego Demokratów odrzuca te oskarżenia i zaznacza, że Trump sam był oskarżany o zagraniczne powiązania. - Może wymyślić wiele pseudonimów dla prezydenta Bidena, ale my mamy lepszy: zwycięzca - mówi, cytowany przez "NYT".

 

Najwyraźniej zwycięski Trumpowi wydaje się przydomek "crooked", który pomógł mu w 2016 roku. W 2020 wymyślił dla Bidena określenie "sleepy Joe", czyli "śpiący Joe". Wtedy jednak wybory przegrał.

jk/dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie