Przez 10 lat mieszkał w piwnicy. Ogromny aligator zabrany przez służby

Świat
Przez 10 lat mieszkał w piwnicy. Ogromny aligator zabrany przez służby
ACCT Philadelphia
Aligator mieszkał na wybiegu z małym basenem

Para z Filadelfii przez 10 lat hodowała w piwnicy aligatora. Kiedy jednak doszło do rozstania, kobieta natychmiast zdecydowała o pozbyciu się zwierzęcia. Przybyli na miejsce specjaliści zastali w mieszkaniu wybieg z małym basenem i lampami grzewczymi. W środku znajdował się blisko dwuipółmetrowy gad.

Niecodzienna interwencja pracowników Animal Care and Control Team of Philadelphia (ACCT) miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Specjaliści zostali wezwani do mieszkania kobiety o imieniu Yali, która rozstała się ze swoim mężem. Mieszkanka Filadelfii zaalarmowała służby, że w piwnicy jej domu znajduje się aligator.

 

ZOBACZ: USA: Żółw na głowie aligatora. Podróżnik pokazał niezwykłe zdjęcie

 

Dwuipółmetrowy gad o imieniu Bick Mack mieszkał w tym miejscu od 10 lat. Kiedy kobieta rozstała się z mężem, który sprowadził do domu aligatora, postanowiła się pozbyć zwierzęcia. Amerykanka przekazała, że nie ma z nim nic wspólnego, a aligator nie był karmiony od miesiąca.

 

- Mój mąż miał go od małego. Sprowadził go w 2011 roku - podkreśliła w rozmowie ze stacją CBS.

USA: Trzymali aligatora w piwnicy. "To bardzo mądre zwierzęta"

W stanie Filadelfia trzymanie aligatorów jako zwierząt domowych jest nielegalne. Pracownicy ACCT przekazali jednak, że nie zamierzają zgłaszać sprawy organom ścigania, aby nie zniechęcać ludzi do szukania pomocy.

 

Aligator został zabrany przez służbyACCT Philadelphia
Aligator został zabrany przez służby

 

- W drzwiach do piwnicy było takie małe okienko, jak do celi więziennej. Kiedy zajrzeliśmy do środka, bardzo się zasmuciliśmy. To bardzo mądre zwierzęta, zasługują na więcej - podkreśliła Sarah Barnett z ACCT.

 

Aligator mieszkał na wybiegu z małym basenem i lampami grzewczymi. Specjalistka opisała, że został zabrany do specjalnego ośrodka. - Powiedzieliśmy mu, że zabieramy go w lepsze miejsce i wydawał się nam wdzięczny - stwierdziła Barnett.

 

Big Mack trafi do rezerwatu na FlorydzieACCT Philadelphia
Big Mack trafi do rezerwatu na Florydzie

 

Big Mack ma docelowo trafić do rezerwatu Jupiter Alligator and Wildlife Sanctuary na Florydzie. - Mają tam niesamowite baseny dla aligatorów. Zwierzęta mogą tam normalnie funkcjonować - podkreśliła specjalistka.

jkm/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie