USA: Żółw na głowie aligatora. Podróżnik pokazał niezwykłe zdjęcie

Świat
USA: Żółw na głowie aligatora. Podróżnik pokazał niezwykłe zdjęcie
Facebook/Traveling with Jef
Media obiegło zdjęcie z aligatorem i żółwiem

Amerykański podróżnik podzielił się w mediach społecznościowych niezwykłym zdjęciem z Florydy. Można zobaczyć na nim żółwia płynącego na głowie aligatora. Nietypowa fotografia błyskawicznie obiegła sieć. "Żółwiowi brakuje tylko kowbojskiego kapelusza" - ocenił żartobliwie jeden z komentujących.

Niezwykła fotografia żółwia i aligatora została opublikowana w poniedziałek na profilu Traveling with Jef na Facebooku. Zdjęcie wykonano w Tampie na Florydzie. Widać na nim żółwia siedzącego na głowie aligatora.

 

"Wiesz, że jesteś na Florydzie, kiedy widzisz żółwia ujeżdżającego aligatora niczym konia" - napisał pod fotografią autor zdjęcia.

 

Jef Henninger podkreślił, że widział wcześniej żółwie przechadzające się koło aligatorów. Ten widok jednak całkowicie go zaskoczył.

- Pierwszy raz zobaczyłem żółwia na aligatorze - stwierdził mężczyzna w rozmowie z Newsweekiem. Podróżnik dodał, że kiedy wrócił na miejsce godzinę później, żółw siedział na pobliskiej kłodzie.

 

Żółw usiadł na głowie aligatora. "Brakuje mu tylko kowbojskiego kapelusza"

Na Florydzie żyje ok. 1,3 mln aligatorów. Stan jest także domem dla ponad 30 gatunków rodzimych żółwi. Obie grupy gadów można znaleźć w stawach, bagnach, rzekach i terenach podmokłych.

 

Podróżnik opisał, że aligatory raczej boją się ludzi, ale często dzielą przestrzeń z ptakami, żółwiami i innymi zwierzętami. Zawsze istnieje jednak ryzyko, że mniejsze zwierzę może stać się przekąską dla aligatora.

 

ZOBACZ: USA. Pyton birmański połknął aligatora w całości. Węże te są na Florydzie gatunkiem inwazyjnym

 

- Nie zdarza się to często, ale nie jest to też jakaś niezwykła sytuacja. Na szczęście nigdy nie widziałem tego osobiście. Wielu mieszkańców Florydy publikowało jednak filmy żółwi jedzonych przez aligatory. Te zwierzęta nie mają pojęcia, że mogą w każdej chwili stać się obiadem - podkreślił Jef Henninger.

 

Zdjęcie błyskawicznie obiegło media społecznościowe. Nie zabrakło pod nim żartobliwych komentarzy. "Żółwiowi brakuje tylko kowbojskiego kapelusza" - ocenił jeden z internautów.

 

"Nie chciałbym być tym autostopowiczem, kiedy ten aligator zgłodnieje" - dodał kolejny.

jkm/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie