Chłopiec znaleziony przy torach. Uratował go konduktor pociągu

Świat
Chłopiec znaleziony przy torach. Uratował go konduktor pociągu
YouTube/NBC New York
Konduktor uratował trzylatka znajdującego się przy torach

Pracownicy kolei z Nowego Jorku uratowali autystycznego chłopca. Trzylatek został zauważony w ostatniej chwili na nasypie kolejowym. Media obiegło nagranie, na którym konduktor podbiega do chłopca, a następnie wsiada z nim bezpiecznie do pociągu.

Nietypowy incydent miał miejsce 6 kwietnia ok. godz. 15 niedaleko stacji Tarrytown w Nowym Jorku. Autystyczny chłopiec został uratowany z torów kolejowych przez załogę konduktorską pociągu linii Metro-North Railroad. Aby pomóc dziecku, zatrzymano cały skład.

 

We wtorek nowojorski Zarząd Transportu Metropolitalnego opublikował nagranie ukazujące zajście. Na filmie widać, jak konduktor Marcus Higgins wysiada z pociągu i biegnie w kierunku chłopca. Po upewnieniu się, że chłopiec nie jest ranny, wsiada z nim do pojazdu. Kolejne ujęcie przedstawia pracownika kolei sadzającego trzylatka w wagonie.

 

- Gdy widzisz dziecko w takiej sytuacji, twoim pierwszym odruchem jest upewnienie się, że jest bezpieczne. Cieszę się, że nasza załoga była tam i mogła pomóc - podkreślił po całej akcji mężczyzna.

 

Kolejarze uratowali chłopca. Zostali odznaczeni przez przełożonych

W tym samym czasie kolejarze pracujący przy naprawie trakcji natknęli się na płaczącą matkę i siostrę chłopca. Kiedy zdano sobie sprawę, że obie sytuacje są powiązane, zorganizowano transport chłopca do rodziny.

 

ZOBACZ: Rosja: Noworodek znaleziony w toalecie pociągu. Rany kłute i "zwój papieru w buzi"

 

- Szybkie myślenie i sprawne działania pozwoliły nam zabrać dziecko z torów i zwrócić je rodzinie - podkreślił maszynista William Kennedy.

 

Załoga pociągu została w poniedziałek odznaczona przez Zarząd Transportu Metropolitalnego. - Ci członkowie zespołu konduktorskiego ucieleśniają cechy, którymi powinni wykazywać się nasi pracownicy: czujność, szybkość reakcji, wiedza i chęć niesienia pomocy - podkreśliła w uzasadnieniu prezes Metro-North Railroad Catherine Rinaldi.

 

- Dzięki odwadze i zachowaniu spokoju zapobiegli przerażającemu wypadkowi - dodała.

jkm/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie