Kenia. Rośnie liczba członków sekty, którzy zagłodzili się na śmierć. Znaleziono 73 ciała

Świat
Kenia. Rośnie liczba członków sekty, którzy zagłodzili się na śmierć. Znaleziono 73 ciała
Reuters

Rośnie liczba członków sekty, którzy zagłodzili się na śmierć czekając na rzekome spotkanie z Jezusem. Kenijska policja poinformowała o odkryciu 73 ciał. Wszystkie były zakopane w płytkich grobach w lesie w pobliżu miasta Malindi, na południowym wschodzie kraju.

Kenijska policja w trakcie poszukiwań prowadzonych w lesie w pobliżu wioski Shakahola wydobyła ciała 73 osób. Wśród nich znajdują się dzieci.

 

Niektóre z osób wykopanych z płytkich grobów przez policjantów jeszcze żyły w momencie odnalezienia, jednak w krótkim czasie zmarły.

 

ZOBACZ: Aresztowano kontrowersyjnego biskupa. Prowadził wystawny tryb życia

 

Na miejscu cały czas trwają dalsze prace ekshumacyjne, dlatego liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć.

Śmierć głodowa na spotkanie z Jezusem

Ofiary należały do samozwańczego Międzynarodowego Kościoła Dobrej Nowiny, któremu przewodzi lokalny pastor - Paul Mackenzi. Miał on nakłaniać wyznawców do śmierci głodowej w celu szybszego dotarcia do nieba, w którym "spotkają Jezusa".

 

Ponadto przywódca nakazał im stosowanie ścisłego postu, aby mogli uniknąć "apokaliptycznego potępienia".

 

 

Mężczyzna został zatrzymany 15 kwietnia, po odkryciu przez policję ciał czterech osób podejrzanych o zagłodzenie się na śmierć. Paul Mackenzie przebywa w areszcie do czasu rozprawy sądowej. Nie przyznaje się do winy. W areszcie przebywa też 14 członków sekty.

 

 

Kenijski dziennik "The Standard" poinformował, że patolodzy pobiorą próbki DNA i przeprowadzą testy w celu ustalenia, czy ofiary zmarły z głodu.

 

ZOBACZ: USA: Pastor zakazał maseczek w kościele. "Wariant Delta to nonsens"

 

Minister spraw wewnętrznych Kenii Kithure Kindiki uznał "masakrę w lesie w wiosce Shakahola" za "rażące nadużycie konstytucyjnie gwarantowanego prawa człowieka do wolności wyznania" i wezwał do wprowadzenia ściślejszych regulacji dotyczących działalności grup religijnych w kraju.

 

 

Prezydent William Ruto stwierdził, że Mackenzie to osoba, która "udaje pastora, podczas gdy jest strasznym kryminalistą".

dk/ sgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie