Ukraina: Starcie Grupy Wagnera z rosyjskimi żołnierzami. Są ofiary śmiertelne

Świat
Ukraina: Starcie Grupy Wagnera z rosyjskimi żołnierzami. Są ofiary śmiertelne
Wikimedia Commons/Kursant504

Wagnerowcy starli się z rosyjskimi żołnierzami w Stanicy Ługańskiej - okupowanej części ukraińskiego obwodu ługańskiego. Doszło do strzelaniny. Są ofiary śmiertelne - poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

W niedzielnym komunikacie ukraiński Sztab Generalny donosi o konflikcie między najemnikami założonej przez Jiewgienija Prigożyna Grupy Wagnera z rosyjskimi żołnierzami. 

Wagnerowcy starli się z rosyjskim wojskiem

"Nie mając żadnych znaczących osiągnięć na polu bitwy żołnierze rosyjskich sił zbrojnych i przedstawiciele Grupy Wagnera coraz częściej próbują znaleźć winnych swoich porażek. Odpowiedzialność za własne błędy taktyczne i straty przenoszą na siebie nawzajem" – czytamy w publikowanym codziennie przez Generalny Sztab Sił Zbrojnych Ukrainy komunikacie o sytuacji na froncie. 

 

ZOBACZ: Niemcy. Leopardy wysłane Ukrainie mają być serwisowane w Polsce. Decyzja zapadanie w Ramstein


"W efekcie ostatnio w osadzie Stanicy Ługańskiej doszło do walki pomiędzy wojskowymi sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej a najemnikami z Grupy Wagnera, która przerodziła się w strzelaninę. Po obu stronach są ofiary" - poinformował ukraiński sztab. 

 

Ukraiński sztab: Rosjanie ponoszą straty 

W komunikacie podano również, że Rosjanie nie rezygnują z planów okupacji Ukrainy i kontynuują ataki nie tylko na pozycje ukraińskiego wojska, ale również na infrastrukturę cywilną. W ciągu minionej doby rosyjska armia przeprowadziło 28 nalotów powietrznych. Są ranni wśród ludności cywilnej.


"Prawdopodobieństwo uderzeń rakietowych i powietrznych na Ukrainę pozostaje wysokie" - czytamy. 

 

ZOBACZ: Władze Ukrainy: Armia rozpoczęła kontrofensywę


Ukraińska armia w ciągu dnia odparła 45 ataków wroga. Główne wysiłki Rosjan skupiają się na akcjach ofensywnych w kierunku bachmuckim, awdijewskim i marińskim. Najbardziej zacięte walki toczą się o Bachmut i Marjinkę. 


“Rosyjskie wojska okupacyjne nadal ponoszą ciężkie straty na polu bitwy” - donosi sztab. Według ukraińskich źródeł Rosjanie stracili podczas wojny w Ukrainie około 186 420 żołnierzy

adn/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie