USA: "Największy kot jakiego kiedykolwiek widziano". Waży 18 kilogramów

Świat
USA: "Największy kot jakiego kiedykolwiek widziano". Waży 18 kilogramów
Facebook/Richmond Animal Care and Control
Kot waży 18 kilogramów

Schronisko z Richmond pokazało "największego kota, jakiego ktokolwiek, kiedykolwiek widział". W mediach społecznościowych szukali opiekuna dla zwierzaka. Udało się w ciągu doby i 18-kilogramowy Patches ma nową właścicielkę.

"Obudziłeś się dzisiaj i powiedziałeś sobie: zaadoptuję największego kota, jakiego ktokolwiek, kiedykolwiek widział? Jeśli tak, mamy kota dla ciebie" - przekazało 19 kwietnia schronisko Animal Care and Control w Richmond, w amerykańskiej Wirginii.

 

Opiekunowie poinformowali też, że zwierzę jest na ścisłej diecie i ma plan ćwiczeń. Ogromny kot waży ponad 40 funtów, czyli około 18 kilogramów.

 

- Kiedy zobaczyliśmy go po raz pierwszy, odnieśliśmy wrażenie, że to zdecydowanie największy kot, jakiego kiedykolwiek widzieliśmy - powiedziała koordynatorka schroniska Robin Young, w rozmowie z telewizją WWBT.

 

Jak przekazała, poprzedni właściciel nie był w stanie się już opiekować kotem. Zwierzę powinno schudnąć i mieć specjalną opiekę. Maksymalnie jego waga nie powinna przekraczać 7-9 kilogramów.

 

Nadwaga i świetne wyniki

- Zrobiliśmy jego badania krwi. Zaskakujące, ale nie ma żadnych problemów z tarczycą, cukrzycą i tego typu rzeczami. Jego badania krwi wyglądają doskonale, więc jest naprawdę gotowy do natychmiastowego rozpoczęcia procesu odchudzania - powiedziała Young.

 

- Chociaż jest słodki, wiemy również, że nie może być tak funkcjonować, więc chcemy, żeby zobaczył, jak jest szczupły, porusza się i ma więcej zabawy - wskazała.

 

ZOBACZ: Rosja: Ukryła narkotyki w dziecięcym kombinezonie. Dla niepoznaki wsadziła tam kota

 

Schronisko opublikowało post z kotem w mediach społecznościowych. Kot znalazł nową właścicielkę następnego dnia.

jk/zdr / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie