Indie: Mężczyźni skazani za morderstwo i rabunek. Sprawców wskazała papuga

Świat
Indie: Mężczyźni skazani za morderstwo i rabunek. Sprawców wskazała papuga
WikimediaCommons/Vyacheslav Argenberg
Zdjęcie ilustracyjne

Policja w Indiach przez lata nie mogła udowodnić, kto stoi za morderstwem żony redaktora naczelnego jednej z lokalnych gazet. Ostatecznie pomocne okazało się "zeznanie" papugi, która w obecności funkcjonariuszy wskazała sprawcę. Kiedy mężczyzna został zatrzymany, wyjawił, kto był jego wspólnikiem.

W 2014 roku w indyjskiej Agrze doszło do morderstwa kobiety, która była żoną redaktora naczelnego lokalnej gazety. Neelam zabito ostrym narzędziem we własnym domu. Lokal następnie obrabowano. Policja przez lata nie mogła ustalić kto dokonał zbrodni.

 

Sprawę relacjonuje India Today. Napastnicy zabili też psa, który był wewnątrz budynku. Uciekli, pozostawiając przy życiu jedno zwierzę - papugę.

 

Mąż Neelam - Vijay zauważył, że ptak przestał jeść, pić, a nawet zamilkł. Mężczyzna podejrzewał, że papuga mogła być świadkiem morderstwa. Sześć miesięcy później zwierzę padło.

Papuga wskazała sprawcę

Jednak zanim to się stało, papuga w podejrzany sposób reagowała na obecność siostrzeńca Vijaya - Ashu. Od czasu morderstwa cichy ptak, wykrzykiwał głośno imię krewnego. To zwróciło uwagę Vijaya.

 

ZOBACZ: Indie: Słoń wpadł w szał i zaatakował ludzi na targowisku

 

W obecności papugi zaczął wymieniać imiona osób, które mogły dokonać zbrodni. Ptak ponownie nerwowo reagował na imię Ashu. Vijay poinformował o tym policję. Funkcjonariusze również odczytywali imię Ashu przy papudze.

 

Siostrzeniec stał się jednym z podejrzanych. Został zatrzymany i po serii przesłuchań ostatecznie przyznał się do winy. Zbrodni dokonał ze wspólnikiem - Ronnim, a celem był rabunek.

Winni skazani na dożywocie

Z powodu braku dowodów sprawa ciągnęła się przez lata. Ashu finalnie potwierdził, że wiele razy przebywał w domu krewnych i wiedział gdzie znajduje się biżuteria oraz gotówka. Dodał, że Neelam została dźgnięta 14 razy nożem, pies dziewięć razy.

 

ZOBACZ: Indie. Awantura w samolocie. Niesforna Włoszka... związana przez personel pokładowy

 

"Zeznanie" papugi nie mogło zostać potraktowane jako dowód, ponieważ wyklucza to indyjskie prawo. Jednak fakt, że to ptak wskazał mordercę, pojawia się w aktach sprawy.

 

W 2023 sąd zdecydował, że winni morderstwa zostaną skazani na dożywocie. Vijay nie doczekał sprawiedliwości. Zmarł w 2020 roku.

jk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie