Władimir Putin w Ukrainie. Pojawił się w okupowanych obwodach chersońskim i ługańskim

Świat
Władimir Putin w Ukrainie. Pojawił się w okupowanych obwodach chersońskim i ługańskim
Telegram/Ria Nowosti
Władimir Putin

Prezydent Rosji Władimir Putin przyjechał do wschodnich regionów okupowanej Ukrainy, aby wziąć udział w spotkaniu dowództwa wojskowego - poinformowały rosyjskie służby prasowe. Putin wysłuchał meldunków od dowódców sił powietrznych i grupy armii "Dniepr". Prezydent Rosji odwiedził także Ługańsk.

Rosyjskie kamery pokazały, jak podczas wizyty na terytorium obwodu chersońskiego Putin wychodzi z wojskowego helikoptera, a następnie w towarzystwie wojskowych zmierza do miejscowego sztabu dowodzenia. Tam wita go najprawdopodobniej dowódca jednostki.

 

"Władimir Putin pojawił się w sztabie zgrupowania wojsk Dniepr na kierunku chersońskim. Wysłuchał meldunków od generała pułkownika Michaiła Teplińskiego, dowódcy wojsk powietrznodesantowych, generała pułkownika Olega Makarewicza i innych dowódców wojskowych" - napisano w oświadczeniu Kremla.

 

Na spotkaniu w siedzibie Dniepru Putin poprosił wojskowych o opinie na temat sytuacji na kierunkach chersońskim i zaporoskim oraz o informacje.

 

To pierwsza wizyta Putina od czasu inwazji w obwodzie chersońskim. Jak zauważył Reuters, agencje rządowe nie podały kiedy dokładnie prezydent Rosji pojawił się na terenach okupowanych.

 

 

Władimir Putin w Ukrainie. Prezydent Rosji przyjechał do okupowanych regionów

- Nie chcę odciągać was od waszych bezpośrednich obowiązków związanych z kierowaniem wojskami, dlatego pracujemy tu w sposób rzeczowy, krótki, ale konkretny - powiedział w trakcie spotkania z wojskowymi Władimir Putin.

 

- Dla mnie ważne jest, aby usłyszeć waszą opinię na temat rozwoju sytuacji, wysłuchać was, wymienić informacje - dodał.

 

ZOBACZ: Rosja: Putin umieści broń jądrową na Białorusi. 10 samolotów leci do Mińska

 

Wojska rosyjskie wycofały się z Chersonia, stolicy regionu chersońskiego, w listopadzie ubiegłego roku- przekazał Reuters. Potem umacniały swoje pozycje na przeciwległym brzegu Dniepru w oczekiwaniu na ukraińską kontrofensywę Ukrainy.

 

WIDEO: Władimir Putin w Ukrainie. Pojawił się w okupowanych obwodach chersońskim i ługańskim

 

 

Putin odwiedził również siedzibę Gwardii Narodowej "Wostok" w Ługańskiej Republice Ludowej. Wysłuchał relacji generała pułkownika Ołeksandra Łapina i innych wysokich rangą oficerów o sytuacji w tym rejonie.

 

W obu miejscach prezydent Rosji złożył życzenia z okazji świąt i przekazał kopie ikon. Putin zaznaczył, że jedna z ikon należała kiedyś do "jednego z najskuteczniejszych ministrów obrony Imperium Rosyjskiego".

 

 

W połowie marca prezydent Rosji był w Rostowie nad Donem i wysłuchał meldunków szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Walerija Gierasimowa. Wcześniej Putin odwiedził zniszczony Mariupol i okupowany Krym.

mbl/ml/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie