Australia: Rybacy uratowani po przejściu cyklonu. Przeżyli pięć dni bez jedzenia i picia

Świat
Australia: Rybacy uratowani po przejściu cyklonu. Przeżyli pięć dni bez jedzenia i picia
Pixabay/dimitrisvetsikas1969/AMSA
Rybacy zostali odnalezieni po pięciu dniach od sztormu

Jedenastu rybaków z Indonezji zostało uratowanych po tym, jak ich dwie łodzie napotkały na potężny sztorm. Silny wiatr i wysokie fale wywołał tropikalny cyklon. Mężczyzn odnaleziono na niewielkiej wyspie położonej ponad 300 km od wybrzeży zachodniej Australii. Dziewięć osób prawdopodobnie poniosło śmierć.

W ubiegłym tygodniu w Australię Zachodnią uderzył tropikalny cyklon Ilsa. Było to najgroźniejsze zjawisko w tym regionie od 14 lat. Porywisty wiatr ominął jednak zaludnione obszary. 

 

ZOBACZ: Australia. Mężczyzna oskarżony o przetrzymywanie w niewoli dziobaka. Grozi mu ogromna grzywna

 

Cyklon wywołał sztorm, który napotkały na swojej drodze dwie łodzie rybackie. Na każdej z nich znajdowało się dziesięciu członków załogi. Ocaleni twierdzą, że jeden ze statków zatonął, zabijając dziewięć osób. Według niepotwierdzonych doniesień jedyny ocalały z tej jednostki dryfował przez około 30 godzin, trzymając się kanistra. Następnie został uratowany przez kolegów z drugiej łodzi. 

Rybacy znalezieni 300 km od wybrzeży Australii

Rybacy zostali odnalezieni na małej wyspie Bedwell położonej około 310 km od na zachód od miasta Broome w Australii. Od pięciu dni przebywali na wyspie bez jedzenia oraz picia. Zostali zauważeni przez samolot australijskich pograniczników. 

 

ZOBACZ: Holandia: Ciało mężczyzny znaleziono w podwoziu samolotu KLM

 

W poniedziałek około godz. 15:00 Helikopter ratunkowy ewakuował rozbitków do szpitala w Broome. Rzecznik lokalnej straży granicznej przekazał w rozmowie z portalem ABC, że "wszyscy są w dobrym stanie, pomimo męki jaką przeżyli". Indonezyjczycy po badaniach opuścili szpital. 

dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie