Aktywista przerwał mecz mistrzostw w snookera. Rozsypał pomarańczową farbę

Świat
Aktywista przerwał mecz mistrzostw w snookera. Rozsypał pomarańczową farbę
Instagram/JustStopOil
Mężczyzna wszedł na stół do gry i rozsypał proszek

Aktywista klimatyczny zakłócił mistrzostwa świata w snookerze. 25-latek wskoczył na stół do gry i rozsypał na niego pomarańczowy proszek. Mężczyzna protestował przeciwko brytyjskim inwestycjom w wydobycie ropy i gazu.

Protestujący mężczyzna należy do organizacji "Just Stop Oil". Jak przekazano na oficjalnym profilu grupy, jest to 25-letni student uniwersytetu Exeter, Eddie Whittingham.

 

Na nagraniu, które pojawiło się w internecie, widać aktywistę w białej koszulce z napisem "Just Stop Oil", który wskakuje na stół podczas meczu i wyciąga torbę zawierającą proszek. Następnie rozsypuje na siebie i stół pomarańczową substancję.

 

Po chwili mężczyznę zatrzymują i wyprowadzają ochroniarze.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Just Stop Oil (@just.stopoil)

 

 

Aktywiści klimatyczni chcą, aby Wielka Brytania przestała inwestować w ropę i gaz

- Nigdy wcześniej nie widziałem takiego zachowania na zawodach - powiedział siedmiokrotny mistrz świata w snookerze Stephen Hendry. - Od razu myślę, czy stół da się uratować - dodał.

 

Z powodu incydentu mecz pomiędzy Robertem Milkensem a Joe Perrym zawieszono, a pomiędzy Markiem Allenem a Fanem Zhengyi, który odbywał się na sąsiednim stole, został przesunięty o 40 minut.

 

Organizatorzy mistrzostw świata w snookera przekazali, że zdewastowany stół zostanie odrestaurowany w nocy. Przerwany mecz zostanie przełożony na wtorek wieczorem.

 

 

BBC podało, że była także inna próba zakłócenia porządku. Kobieta z tej samej organizacji próbowała przykleić się do innego stołu do gry w snookera. Nie udało się jej.

 

ZOBACZ: Rzym. Aktywiści klimatyczni oblali zupą obraz Vincenta Van Gogha

 

"Just Stop Oil" chce, aby Wielka Brytania zakończyła wszystkie nowe projekty związane z ropą i gazem. Ta sama grupa stoi za akcjami aktywistów rzucających zupą w obraz Vincenta van Gogha "Słoneczniki" w londyńskiej National Gallery w październiku ubiegłego roku.

 

Aktywiści wbiegli również na tor po kraksie na pierwszym okrążeniu podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii Formuły 1 w Silverstone w lipcu 2022 roku.

mbl/ml/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie