Makabryczne odkrycie na terenie owczarni. W beczce znaleziono ciało

Polska
Makabryczne odkrycie na terenie owczarni. W beczce znaleziono ciało
Polsat News
Bielowicko. Policja znalazła zwłoki mężczyzny koło starej owczarni

Makabrycznego odkrycia koło starej owczarni we wsi Bielowicko na Podbeskidziu policjanci dokonali pod koniec marca. Prokuratura przekazała, że znaleziono tam zwłoki mężczyzny zakopane w beczce. Zdaniem okolicznych mieszkańców, to efekt mafijnych porachunków.

Na terenie starej owczarni w Bielowicku policjanci odkryli ciało mężczyzny zakopane w beczce. Zwłoki miały nosić ślady tortur. Informację o znalezisku z nocy z 30 na 31 marca potwierdziła Prokuratura Rejonowa w Bielsku-Białej.

 

Lokalne media nieoficjalnie podają, że zmarły to 40-letni mieszkaniec Brennej, który był od jakiegoś czasu poszukiwany. Jak przekazał reporter Polsat News Jakub Zegadło, istnieją podejrzenia, że napastnicy mogli przed śmiercią strzelać do ofiary.

Makabryczne odkrycie na posesji. Mówi się nawet o 10 ciałach

Śledczy dostali później informację, że przypadek nie jest odosobniony. 3 kwietnia teren został dokładnie przeczesany. Pracę funkcjonariuszy wspomagały psy tropiące oraz strażacy.

 

WIDEO: Istnieją podejrzenia, że napastnicy mogli przed śmiercią strzelać do ofiary

 

 

Lokalne media wskazują, że w trakcie akcji kolejne zwłoki. Niepotwierdzone doniesienia mówią nawet o 10 ciałach.

 

Prokuratura nie chce udzielać dodatkowych informacji, zasłaniając się dobrem postępowania. Nadzór nad śledztwem objęła Prokuratura Krajowa.

Mieszkańcy twierdzą, że to porachunki mafii

Okoliczni mieszkańcy mają jednak swoją teorię na ten temat. Sprawa łączona jest z rozbiciem przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, działającej w południowej części województwa śląskiego. Gangsterzy zajmowali się głównie handlem narkotykami oraz sutenerstwem.

 

ZOBACZ: Tarnów: Makabryczne odkrycie w domu. Cztery osoby nie żyją. Są pierwsze hipotezy

 

31 marca CBŚP poinformowała, że zatrzymano w sprawie 11 osób. Poszlaki wskazują, że miejsce ukrycia zwłok mieli wskazać członkowie grupy.

 

- Jestem zaskoczony, że coś takiego się wydarzyło. Nie jestem w stanie wiele powiedzieć na ten temat. Znaleziono tu jedne zwłoki, ale raczej nie możemy mówić o cmentarzu mafii - podkreślił w rozmowie z Polsat News sołtys wsi Bielowicka Wojciech Śleziak.

jkm/grz/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie