Sąd skazał hejtera Agnieszki Gozdyry. Groził dziennikarce

Polska
Sąd skazał hejtera Agnieszki Gozdyry. Groził dziennikarce
Polsat News
Groził dziennikarce Polsat News Agnieszce Gozdyrze. Sąd go skazał

Mężczyzna, który groził dziennikarce Polsat News Agnieszce Gozdyrze, usłyszał nieprawomocny wyrok. Chodzi o wpis z 2021 roku, w którym Maciej R. napisał pod jej postem: "Chodzą słuchy, że będą wzorem AK golić łby namawiającym do szczepień takim szujom jak ty".

"Wychodzę z sądu. Pan Maciej odwołał się od wyroku nakazowego, zgodnie z którym miał wykonywać prace społeczne. Dziś (14 kwietnia - red.) odbyła się rozprawa. Autor wpisu został uznany za winnego i skazany na prace społeczne (pół roku, 30 godz. mies.) i przeproszenie mnie na Twitterze. Wyrok nieprawomocny" - napisała Agnieszka Gozdyra na Twitterze.

Groźby pod adresem Agnieszki Gozdyry. Sprawę zgłosiła 1,5 roku temu 

W sierpniu 2021 roku roku prowadząca program "Debata Dnia" zamieściła na Twitterze post z artykułem i napisała "Podpalono punkt szczepień". Chodziło o placówkę w Zamościu. Wpis skomentował Maciej R. - "chodzą słuchy, że będą wzorem AK golić łby namawiającym do szczepień takim szujom jak ty. Najlepsze jest to, że Twoje golenie ma lecieć live w sieci... Czekamy na to, jak na finał mistrzostw".

 

Dziennikarka zgłosiła sprawę na policję, a prokuratura wniosła do sądu akt oskarżenia. Gozdyra tłumaczyła, że choć często zdarza jej się czytać hejterskie komentarze, to tym razem doszło do "groźby uszkodzenia ciała, po których czuję się zagrożona".

Sąd skazał Macieja R., odwołał się od wyroku 

Sąd Rejonowym dla Warszawy Praga-Południe w listopadzie 2022 roku wydał wyrok nakazowy. Skazał Macieja R. na dwa lata pozbawienia wolności, 30 godzin nieodpłatnych prac społecznych miesięcznie i nakazał przeprosiny.

 

Mężczyzna odwołał się wówczas od wyroku. Jeśli znów się odwoła, sprawa zostanie skierowana do sądu okręgowego. 

kg/ml/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie