Groził w sieci dziennikarce Polsat News Agnieszce Gozdyrze. Jest wyrok dla hejtera

Polska
Groził w sieci dziennikarce Polsat News Agnieszce Gozdyrze. Jest wyrok dla hejtera
Polsat News
Dziennikarka Polsat News Agnieszka Gozdyra

Dwa lata ograniczenia wolności, 30 godzin nieodpłatnych prac społecznych miesięcznie i przeprosiny - taki wyrok przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Praga-Południe zapadł w sprawie Macieja R. Mężczyzna w ubiegłym roku groził na Twitterze dziennikarce Polsat News Agnieszce Gozdyrze.

W sierpniu ubiegłego roku prowadząca program "Debata Dnia" zamieściła na Twitterze post dotyczący podpalenia punktu szczepień przeciw COVID-19 w Zamościu.

 

W odpowiedzi Maciej R. ukrywający się na Twitterze pod pseudonimem "macras" napisał: "Uważaj Gozdyra, chodzą słuchy, że będą wzorem AK golić łby namawiającym do szczepień takim szujom jak ty. Najlepsze jest to, że Twoje golenie ma lecieć live w sieci... czekamy na to, jak na finał mistrzostw".

 

ZOBACZ: Antyszczepionkowiec groził Agnieszce Gozdyrze. Stanie przed sądem

Groził Agnieszce Gozdyrze. Wyrok dla Macieja R.

Dziennikarka zgłosiła sprawę na policję. W piątek poinformowała, że Maciej R. został skazany. "Wyrok to 2 lata ograniczenia wolności, w tym czasie 30 godzin nieodpłatnych prac społecznych miesięcznie i przeprosiny. Cieszę się. Zero pobłażania dla hejterów i agresji." - poinformowała Gozdyra.

 

Gozdyra: Słowa mają konsekwencje 

Gozdyra odpowiedziała też na pytania internautów, czy "serio coś takiego sprawiło, że czuła się pani zagrożona?". 

 

"Tak. Bywam rozpoznawana (jakkolwiek to brzmi). Ktoś może poczuć się zachęcony. Nie uważam się za osobę tchórzliwą, ale chcę, by ludzie rozumieli, że słowa mają konsekwencje i że nikt nie jest anonimowy" - wyjaśniła dziennikarka.

 

pgo/dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie