Awarie w polskich bankach. Klienci zgłaszają problemy

Biznes
Awarie w polskich bankach. Klienci zgłaszają problemy
Polsat News
Klienci zgłaszają awarie w bankach

Klienci wielu banków w Polsce w poniedziałek zgłaszają awarie. Problemy na początku odnotowano w banku PKO BP, gdzie wystąpiły problemy z bankowością mobilną. Pojawiły się także nieprawidłowości w działaniu Blik.

Pierwsze problemy zaczęto zgłaszać w poniedziałek po godzinie 8:00. Klienci PKO BP nie mogli korzystać z bankowości mobilnej.

 

Na stronie downdetector zobaczyć wykresy problemów zgłaszanych przez klientów banków: PKO Bank Polski, Santander, mBank, Bank Pekao, ING Bank, Bank Millenium oraz Alior Bank.

 

Awarie zgłaszali klienci wielu bankówScreen, downdetector.pl
Awarie zgłaszali klienci wielu banków

 


Klienci Banku Pekao tylko o godzinie 8:00 zgłosili ponad 700 awarii. Wśród najczęściej zgłaszanych problemów było: logowanie w aplikacji i bankowość mobilna. W ostatnich godzinach najwięcej zgłoszeń wpływa od klientów Banku Millenium. Klienci zgłaszają awarie bankowości mobilnej. 


Biuro prasowe PKO BP powiadomiło Interię, że w poniedziałek "występowały przejściowe utrudnienia w korzystaniu ze strony i strony logowania do serwisów". Jak podano, około godziny 10:50 "wszystkie serwisy miały działać bez zakłóceń"

 

Portal businessinsider, powołując się na doniesienia check-host.net przekazał, że rzekomo "prorosyjska grupa hakerska NoName05716 przeprowadziła atak na Pekao". Doniesienia nie zostały potwierdzone przez przedstawicieli prasowych banku. 

Blik wydał komunikat ws. awarii

Komunikat w sprawie problemów z Blik opublikowano na Twitterze.

 

"Szanowni Państwo, Odnotowujemy czasowe problemy z funkcjonowaniem BLIKA. Pracujemy intensywnie nad tym, aby usługa działała bez zakłóceń. Będziemy na bieżąco przekazywać informacje o sytuacji. Przepraszamy za utrudnienia" - powiadomiono.

 


System Blik umożliwia dokonywanie transakcji bezgotówkowych za pośrednictwem wygenerowanego kodu. Z usługi można korzystać w większości banków w Polsce.  

anw/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie