Raper Mata pojechał do ONZ. Zajął się legalizacją marihuany

Kultura
Raper Mata pojechał do ONZ. Zajął się legalizacją marihuany
Instagram/Mata
Michał Matczak, polski raper, stał się aktywistą

Mata na posiedzeniu komisji ONZ walczył o depenalizację konopi w Polsce. Opowiedział tam swoją historię związaną z marihuaną. "Celem wizyty było poznanie przedstawicieli krajów, którym udało się wdrożyć bardziej progresywna politykę narkotykową niż w Polsce" - ogłosiła założona przez rapera "Fundacja 420".

Mata - właściwie Michał Matczak - po tym, jak w ubiegłym roku został zatrzymany za posiadanie marihuany, działa na rzecz jej legalizacji w Polsce.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: Turyści zjedli grzyby halucynogenne. Sami nie potrafili zejść z góry

 

Założył fundację "420", która szerzy wiedzę o działaniu konopi, jak również analizuje statystyki zatrzymań młodych ludzi za posiadanie narkotyku. 

Mata wspomniał o konflikcie z prawem. Znaleziono przy nim marihuanę

Teraz raper wybrał się do Wiednia i zabrał głos podczas obrad Komisji ds. Środków Odurzających przy ONZ. Jak przekazała jego fundacja, Mata pojechał do Austrii, bo chciał zapoznać się z praktykami światowych organizacji działających na rzecz depenalizacji oraz skontaktować się z przedstawicielami krajów, którym udało się wdrożyć bardziej progresywną politykę narkotykową niż Polsce.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez FUNDACJA 420 (@fundacja420)

 

- Witam wszystkich, nazywam się Michał Matczak. W zeszłym roku zostałem aresztowany za niewielką ilość marihuany. Uważam, że nie miało to na mnie żadnego pozytywnego wpływu - mówił podczas posiedzenia.

Mata został aktywistą. Walczy o legalizację marihuany 

Na Instagramie Mat udostępniał też fragmenty innych przemówień, m.in. dr Radío z Urugwaju. - Ludzie zażywają substancji od co najmniej sześciu tysiącleci. Ze zmiennym szczęściem - odpowiedział ekspert na pytanie rapera.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez FUNDACJA 420 (@fundacja420)

 

Jego zdaniem "nigdy nie było takiej ilości narkotyków ani takiego wzrostu konsumpcji, jak po wprowadzeniu delegalizacji". - Nigdy nie mieliśmy tak wielu chorych z powodu zażywania narkotyków, jak po wprowadzeniu delegalizacji - podkreślał Radío.

nb/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie