USA: Królik został policjantem. Dba o dobre samopoczucie funkcjonariuszy

Świat
USA: Królik został policjantem. Dba o dobre samopoczucie funkcjonariuszy
Yuba City Police Department
Królik-policjant Percy

Służba nie drużba. Doskonale rozumie to królik-policjant z komisariatu w Yuba w Kalifornii. Komisarz Percy ma specjalne zadanie - dba o dobrostan psychiczny pozostałych funkcjonariuszy.

Królik służy w jednym z komisariatów w Kalifornii. Oficer Ashley Carson z departamentu policji miasta Yuba dostrzegła go na środku ruchliwej drogi. 
 

ZOBACZ: Elbląg. 63-latek znęcał się na królikiem. Zwierzę jest w stanie krytycznym


- Zaczęłam go wołać i powiedziałam "chodź, króliku". Podbiegł do mnie, stanął na tylnych łapkach, a ja go podniosłam - powiedziała policjantka.

Królik w komisariacie

Ponieważ nie znalazł się właściciel, królik został maskotką komisariatu. Dostał mundur i zakres obowiązków.  
 
Na króliczych barkach dźwiga spory ciężar - dba o dobrostan psychiczny innych funkcjonariuszy. 
 
- Możliwość przytulenia go, pogłaskania i po prostu zapomnienia o kryzysowej sytuacji, choć na minutę, jest bezcenna – przyznaje porucznik Michelle Brazil. 

 

Psi saper odznaczony przez Zełenskiego 

Zwierzęta coraz częściej pomagają człowiekowi w pracy. Znajdują swoje miejsce między innymi w policji czy urzędach i spisują się na medal. Patron to psi saper, który pomaga ukraińskim żołnierzom. Jego zasługi docenił prezydent Ukrainy i przyznał mu medal za "nienaganną służbę"

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Pies-saper Patron skończył trzy lata


- Nagradzamy  wspaniałego, małego sapera Patrona, który nie tylko pomaga rozbrajać przedmioty wybuchowe, ale też uczy dzieci niezbędnych zasad bezpieczeństwa na terenie na którym występuje takie zagrożenie - podkreślił Wołodymyr Zełenski. 

 

WIDEO: Zobacz materiał "Wydarzeń"

 

Mellibruda: Zwierzęta podnoszą produktywność i morale pracowników 

W polskich urzędach i zakładach pracy także można spotkać zwierzęta. Kot Wrocek do urzędu miasta we Wrocławiu trafił przypadkiem, szybko się zadomowił i stał ważnym ogniwem zespołu.


- Wrocek siedzi i pilnuje spraw wrocławianek i wrocławian, ale tak naprawdę po prostu tworzy dobry klimat i daje energię - twierdzi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. 

 

ZOBACZ: W gabinecie prezydenta Wrocławia zamieszkał kot Wrocek. Kilka dni temu porzucono go na dworcu


Papuga Sonia w oczyszczalni ścieków w Łodzi umila pracownikom czas, choć bywa też kontrolerem jakości, a ryby i małże dbają o jakość wody.  
 
- Jeżeli wyczują coś niepokojącego natychmiast reagują, małże na przykład się zamykają - tłumaczy Miłosz Wika, rzecznik łódzkich Wodociągów. 
 
- Badania pokazują, że gdzie są zwierzęta, tam produktywność i morale pracowników się podnosi – wskazuje socjolog, prof. Leszek Mellibruda.

adn/dk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie