Białoruś: Minister obrony reaguje na słowa Morawieckiego. "Agresywna postawa"

Świat
Białoruś: Minister obrony reaguje na słowa Morawieckiego. "Agresywna postawa"
MON Białorusi
Generał Wiktar Chrenin

Białoruski minister obrony odniósł się do słów premiera Morawieckiego i mówił o "agresywnej postawie" polskiego kierownictwa oraz "niezwykle niebezpiecznym oświadczeniu". Chodzi o wypowiedź, gdzie szef polskiego rządu wskazywał, że "jest nowa Europa, która pamięta czym był komunizm rosyjski".

Premier Mateusz Morawiecki podczas swojej wizyty w Waszyngtonie wskazał, że "stara Europa wierzyła w porozumienie z Rosją i poniosła porażkę".

 

- Ale jest nowa Europa, która pamięta czym był komunizm rosyjski, a Polska jest liderem tej nowej Europy, chce stać się fundamentem bezpieczeństwa europejskiego i jesteśmy na dobrej drodze w tym kierunku - podkreślał szef polskiego rządu.

 

Ta wypowiedź wywołała poruszenie na Białorusi, a w piątek odniósł się do niej minister obrony tego kraju.

Minister obrony o "agresywnej postawie"

Generał Wiktar Chrenin odwiedził swoich żołnierzy na poligonie w obwodzie brzeskim. Tam znalazł czas na rozmowę z mediami. "Agresywna postawa polskiego kierownictwa wyraża się i w wypowiedziach, i w decyzjach" - powiedział dziennikarzom minister.

 

 

"Całkiem niedawno premier RP w Waszyngtonie wygłosił niezwykle niebezpieczne oświadczenie, które poważnie wpłynie na strukturę wszystkich stosunków międzynarodowych" - twierdzi Chrenin, którego cytuje agencja BelTA.

 

ZOBACZ: Alaksandr Łukaszenka: Białoruś jest gotowa do produkcji komponentów dla rosyjskich samolotów

 

"Według niego stara Europa to już nie to samo i potrzebna jest nowa Europa, na którą Polska jest gotowa" - kontynuował. "Patrząc na to, jak powinniśmy zareagować? Uwierzyć, że chcą dla nas czegoś dobrego?" - pytał generał.

jk/dsk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie