Izabela Leszczyna: PiS zafundował nam zboże, w którym mogą być robaki

Polska
Izabela Leszczyna: PiS zafundował nam zboże, w którym mogą być robaki
Polsat News
Izabela Leszczyna

Według Izabeli Leszczyna PiS "zafundował nam zboże, w którym robaki mogą być". Posłanka PO w "Graffiti" komentowała trudną sytuację rolników oraz apel ministra Robert Telusa do opozycji. - Rzeczywiście przypominał Gierka - komentowała. W programie wiceprzewodnicząca PO zapowiedziała też, że szef NBP Adam Glapiński stanie przed prokuraturą i sądem.

- Wszyscy mamy obawy. Nie wiemy nawet czy chleb, który święciliśmy w Wielką Sobotę nie pochodził ze zboża tzw. technicznego i właściwie nie bardzo wiemy czym to zboże jest - mówiła Izabela Leszczyna, komentując sprawę importu zboża zza wschodniej granicy.

 

- Pytania są takie: czy były jakieś procedury specjalne dla zboża, które miało wjechać do Polski bez cła, czy były kontrole sanitarne, ile było pestycydów, czy zboże spełniało jakiekolwiek normy - kontynuowała. - Powiedzmy sobie szczerze. Ono miało przez Polskę przejechać tranzytem. Obiecał nam to wszystkim premier Morawiecki. Tymczasem stało się zupełnie inaczej - dodała.

 

ZOBACZ: Lewica odpowiada na propozycje PO. Tusk chce "babciowe", Dziemianowicz-Bąk mówi o "żłobkowym"

 

Dariusz Ociepa pytał o nagranie i wpis Donalda Tuska, w którym lider PO pisał, że "PiS na zbożu robi brudne, robaczywe interesy".

 

 

- Paradoks jest taki, że PiS straszył jakimiś wyimaginowanymi robakami, co było paradoksalne, idiotyczne, głupie, nieprawdziwe, że Polacy będą musieli jeść robaki. Natomiast okazało się, że rzeczywiście zafundował nam zboże, w którym te robaki mogą być - komentowała Leszczyna.

Minister rolnictwa chciał pomocy opozycji. Leszczyna: Przypominał Gierka

Dziennikarz pytał też o sejmową wypowiedź ministra rolnictwa Roberta Telusa, który apelował do posłów opozycji, by pomogli wywrzeć presję na Unię Europejską, która powinna zgodzić się na dalszy tranzyt zboża z Ukrainy, do zachodnich krajów Wspólnoty.

 

WIDEO: Izabela Leszczyna w "Graffiti"

 

 

- Rzeczywiście pan Telus przypominał Gierka wczoraj - odparła Leszczyna, nawiązując do słynnej wypowiedzi Edwarda Gierka, kiedy po przejęciu władzy w latach 70. pytał "pomożecie?". - Natomiast to jest wszystko postawione na głowie. Po pierwsze, jeśli ktoś cokolwiek może w UE na temat rolnictwa, to komisarz. Komisarzem jest kto? Nominat PiS, pan Wojciechowski - wskazała posłanka.

 

- Nam nie chodzi o to, żeby przestać pomagać Ukrainie. My powinniśmy pomagać im sprzedawać to zboże w Afryce. Tymczasem wprowadzenie cła w czym nam pomoże? Mamy tony zboża, nikt nie wie ile tak naprawdę (...), zapełnione silosy, magazyny - podkreśliła.

Leszczyna: Glapiński to szkodnik

Wiceprzewodnicząca PO komentowała również temat drożyzny i inflacji w Polsce. - Glapiński jest potwornym szkodnikiem. Propagandystą, który w Polsce czyni tyle szkód. Proszę sobie wyobrazić, że 80 proc. analityków, inwestorów, nie wierzy Glapińskiemu. To jest dramat dla polskiej gospodarki - uważa Leszczyna.

 

ZOBACZ: Adam Glapiński: Realizuje się projekcja inflacyjna, którą przedstawił nasz bank

 

Ociepa pytał o zapowiedzi PO o "wyprowadzeniu" Glapińskiego z Narodowego Banku Polskiego. - Glapiński stanie przed niezależną prokuraturą i niezależnym sądem. Zapewniam, że jest za co postawić go przed tymi niezależnymi organami - odparła.

"PiS daje rybę, PO daje wędkę"

W sprawach gospodarczych dziennikarz zapytał o wywiad Leszka Balcerowicza w "Rzeczpospolitej", gdzie stwierdził, że PO nie bardzo różni się od PiS w dziedzinie polityki socjalnej.

 

- Nie zgadzam się absolutnie z panem profesorem. My w niczym nie przypominamy PiS-u. PiS daje rybę, Platforma Obywatelska daje wędkę. PiS mówi 500 plus dla wszystkich. My mówimy: okej, wprowadziliście, my to szanujemy, zostanie to świadczenie. Ale mówimy: my wprowadzamy tzw. babciowe, czyli dla kobiety, która wraca na rynek pracy - wskazała Leszczyna.

 

Wcześniejsze odcinki programu "Graffiti" możesz zobaczyć tutaj.

jk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie