Jak wyglądają święta u protestantów? Wyjaśnia pastor Duliński

Polska
Jak wyglądają święta u protestantów? Wyjaśnia pastor Duliński
Polsat News
Pastor Adam Duliński

- Jak my świętujemy jest to pozbawione elementów kulturowych, tradycyjnych i ludowych, bardziej skupiamy się na przesłaniu ewangelii - wyjaśniał na antenie Polsat News Pastor Adam Duliński, pastor społeczności Chrześcijańskiej Zachód w Warszawie i duchowny Kościoła Chrystusowego Rzeczpospolitej Polskiej.

- Święta wpisane są w kalendarz kościołów protestanckich na całym świecie. Natomiast dla nas nie są dogmatem. Nie są tradycją, nie mamy obowiązku obchodzenia świąt, ale zdajemy sobie sprawę, że święta skłaniają nas do refleksji i żeby zastanowić się na istotą ewangelii - mówił pastor na antenie Polsat News. 

 

Jak powiedział, ewangelie można pokazywać także przez praktyczne czyny, czyli pomagając. 

Pastor Duliński: Wierzymy w kościół aktywny, otwarty, zaangażowany społecznie

- Wierzymy w kościół aktywny, otwarty, zaangażowany społecznie. Rok temu wprowadziliśmy się do galerii handlowej na warszawskim Bemowie, właśnie dlatego, że wiemy, że tam krzyżują się drogi ludzi o różnych problemach, wyzwaniach i marzeniach. Chcemy być blisko ludzi, lokalnej społeczności - przekazał. 

 

WIDEO. Pastor Duliński: Nie mamy obowiązku obchodzenia świąt

 

Jak wyjaśnił, że chociaż galerie handlowe nie kojarzą się z duchowością, jest to miejsce, w którym można się spotkać z ludźmi i być "częścią tkanki społecznej".  

Świętowanie u protestantów  

Pastor został zapytany, jak wyglądają święta w domach ptotestantów. Jak przyznał, wszystko zależy od tego, jak ktoś ma tradycje rodzinne.  


- Jak my świętujemy jest to pozbawione elementów kulturowych, tradycyjnych, ludowych, bardziej skupiamy się na przesłaniu ewangelii - zaznaczył.  

anw/ sgo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie