Wielkanoc. Świąteczne życzenia od pary prezydenckiej

Polska
Wielkanoc. Świąteczne życzenia od pary prezydenckiej
Grzegorz Jakubowski/KPRP

W niedzielę rano para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożyli rodakom życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Niech w polskich domach w kraju i za granicą zagości uroczysta świąteczna atmosfera pełna pokoju, rodzinnego szczęścia i harmonii - powiedział prezydent.

Nagranie z życzeniami pary prezydenckiej zostało opublikowane w niedzielę rano na stronie prezydenckiej kancelarii.

 

- Szanowni państwo, drodzy rodacy w kraju i za granicą, z okazji Świąt Wielkanocnych proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia. Niech to wspomnienie zwycięstwa życia nad śmiercią i dobra nad złem przyniesie nam wszystkim nadzieję i nowe siły. Niech w polskich domach w kraju i za granicą zagości uroczysta świąteczna atmosfera pełna pokoju, rodzinnego szczęścia i harmonii - powiedział prezydent Duda.

 

ZOBACZ: Andrzej Duda w CNN: Jesteśmy gotowi przekazać Ukrainie nasze MiG-i

 

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda podkreśliła, że w wielkanocny poranek składamy sobie życzenia, spotykamy się z bliskimi i pielęgnujemy piękne tradycje wielkanocne. - Niech i one wzmacniają więź między pokoleniami i przywiązanie do naszego dziedzictwa - powiedziała.

 

Prezydent zaznaczył, że "Święta Zmartwychwstania Pańskiego upamiętniają początek zupełnie nowego rozdziału w historii ludzkości, przynoszą nadzieję, której potrzebujemy zawsze, ale szczególnie właśnie teraz, w obecnym czasie".

 

 

Pierwsza dama wskazała, że "Wielkanoc uczy nas bycia blisko siebie, pomagania sobie nawzajem i wspierania najbardziej potrzebujących". - W tym czasie okazujemy innym szacunek i ofiarujemy życzliwy uśmiech. Pomnażamy dobro, które zbliża nas ku sobie. Są to także już drugie wiosenne Święta, które przeżywamy razem z uchodźcami wojennymi z Ukrainy, ofiarami rosyjskiej agresji. Niech ten świąteczny czas przyczyni się do umocnienia naszej solidarnej więzi - podkreśliła.

 

- Jak co roku, szczególnie serdeczne życzenia przekazujemy żołnierzom, funkcjonariuszom oraz pracownikom wszystkich służb i instytucji, a także przedsiębiorstw, dzięki którym święta upływają nam spokojnie. Serdecznie dziękujemy za oddanie i sprawność, z jakimi wykonują państwo swoje odpowiedzialne zadania - zaznaczył prezydent Duda. - Raz jeszcze błogosławionych, pogodnych, pełnych zdrowia Świąt Wielkiej Nocy - powiedziała Agata Kornhauser-Duda. - Wszystkiego dobrego - życzył prezydent.

Premier: Wspomnijmy sąsiadów na Ukrainie

Świąteczne życzenia w niedzielę złożył także premier Mateusz Morawiecki.

 

"Niech Zmartwychwstanie Pańskie przyniesie nam wszystkim spokój i wiarę w lepsze jutro, napełnia nasze serca nadzieją i stanie się źródłem siły i radości!" - napisał szef rządu.

 

Jak dodał, "niech te Wielkanocne Święta będą dla nas okazją do odnalezienia bliskości z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami oraz samotnymi osobami i innymi, którzy potrzebują naszego wsparcia".

 

"Wspomnijmy również naszych sąsiadów na Ukrainie, którzy przeżywają trudne chwile. Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie pokój i nadzieję całemu światu. Niech ten wyjątkowy czas przyniesie Wam wiele ciepła i chwil spędzonych w gronie najbliższych" - podkreślił.

 

O świętach wielkanocnych rozmawiali także politycy w programie "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii".

 

prz/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie