Rzecznik PSL ujawnił list od rolników. Jest reakcja Janusza Kowalskiego

Polska
Rzecznik PSL ujawnił list od rolników. Jest reakcja Janusza Kowalskiego
Facebook/Janusz Kowalski
Wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski odpowiedział na doniesienia o oszukanych rolnikach

- We wczorajszym programie pani Agnieszki Gozdyry w Polsat News rzecznik PSL poinformował publicznie o bulwersującej sprawie oszukanych rolników - powiedział Janusz Kowalski na nagraniu zamieszczonym w piątek na Twitterze. - Nie ma zgody na to, żeby ktokolwiek oszukiwał rolników. (...) Dziękuję panu Miłoszowi Motyce za podjęcie tematu. Działamy razem - dodał wiceminister rolnictwa.

W czwartek w programie "Debata Dnia" dyskutowano na temat sytuacji polskich rolników. Rozmówcami Agnieszki Gozdyry byli rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego Miłosz Motyka i wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski. - Trzeba walczyć z nieuczciwym skupem zboża - podkreślił polityk PSL na antenie Polsat News.

 

- Mam maila datowanego na 19 marca, od rolników z Lubelszczyzny. Jego autorzy piszą, że zostali oszukani przez spółkę, która do tej pory pozyskiwała od nich zboże. Nie odzyskali za to swoich pieniędzy. To jest spółka, która jest związana z działaczem PiS Markiem Gromadzkim, niedoszłym posłem, byłym radnym powiatu łosickiego - przekazał Miłosz Motyka, pokazując wydrukowaną wiadomość.

 

ZOBACZ: Szczecin: Rolnicy zaostrzają protest. Domagają się zamknięcia polskiej granicy dla zboża z Ukrainy

 

- Ale co zrobiliście z tą informacją, przekazaliście do prokuratury, czy tylko wydrukowaliście tego maila? - zapytał go od razu wiceminister Janusz Kowalski.

 

- Ta sprawa jest już w prokuraturze, tylko prokuratura nic w tej sprawie nie robi - odparował Miłosz Motyka. - Ja rozmawiam z rolnikami, a pan jest ministrem i nie ma pan pełnej świadomości, co się dzieje - dodał polityk PSL.

 

WIDEO: Miłosz Motyka i Janusz Kowalski w programie "Debata Dnia"

 

Polityk PSL ujawnił list od rolników. Jest reakcja Janusza Kowalskiego

Miłosz Motyka opublikował w piątek fragment programu na swoim Twitterze. Niecałą godzinę później odpowiedział mu Janusz Kowalski, zamieszczając krótkie wideo.

 

- We wczorajszym programie pani Agnieszki Gozdyry w Polsat News rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego poinformował publicznie o bulwersującej sprawie oszukanych rolników - podkreślił polityk Solidarnej Polski.

 

Janusz Kowalski stwierdził, że ma już konkretne informacje w sprawie rolników, "oszukanych przez cwaniaków". - Przygotowuje właśnie pismo do Prokuratury Krajowej o objęcie nadzorem tej sprawy - zaznaczył.

 

- Nie ma zgody na to, żeby ktokolwiek oszukiwał rolników. W takich przypadkach zawsze musimy mówić jednym głosem. Dziękuję panu Miłoszowi Motyce za podjęcie tematu. Działamy razem - dodał wiceminister rolnictwa.

 

Miłosz Motyka: Zgłaszają się kolejni oszukani rolnicy

Rzecznik PSL Miłosz Motyka poinformował w kolejnym wpisie, że sprawa rolników oszukanych rzekomo przed przedsiębiorstwo Marka Gromadzkiego jest "rozwojowa". "Po mojej interwencji i upublicznieniu sprawy w "Debacie Dnia" u Agnieszki Gozdyry, zgłaszają się kolejni rolnicy oszukani przez wieloletniego działacza PiS" - podkreślił polityk.

 

Jak przekazał członek Polskiego Stronnictwa Ludowego, odezwali się do niego także oszukani kontrahenci z Ukrainy. "Czy w tym państwie są jeszcze służby?" - zapytał we wpisie Motyka.

 

jkm/dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie