Wielka Brytania: Turystka chciała zrobić zdjęcie królewskiemu strażnikowi. Usłyszała: "Nie dotykać"

Świat
Wielka Brytania: Turystka chciała zrobić zdjęcie królewskiemu strażnikowi. Usłyszała: "Nie dotykać"
TikTok/thekingsguardsofficial
Reakcja królewskiego strażnika zszokowała turystkę

Turystka przed Pałacem Buckingham w Londynie próbowała zrobić sobie zdjęcie ze strażnikiem Gwardii Królewskiej. Gdy kobieta delikatnie dotknęła pełniącego służbę żołnierza, ten krzyknął jej prosto w twarz. Wideo stało się hitem internetu.

"Strażnik Gwardii Królewskiej w Pałacu Buckingham przestraszył turystkę, gdy ta próbowała zrobić sobie z nim zdjęcie" - napisał "The New York Post".

 

Do sieci trafił film, który na TikToku obejrzano ponad 25 mln razy. Na nagraniu widać kobietę stojącą obok uzbrojonego strażnika i uśmiechającą się do zdjęcia. Niczego niepodejrzewająca turystka delikatnie dotyka żołnierza. Ten unosząc szablę, wykrzykuje jej prosto w twarz: "Nie dotykać królewskiego strażnika!".

 

Kobieta wydaje się być przerażona, ale - jak zauważa "New York Post" - komentujący nagranie nie mają dla niej wiele współczucia. Wielokrotnie podkreślają, że strażnik po prostu "wykonywał swoją pracę".

 

Surowe zasady królewskich strażników

Gwardia Królewska ma surowe zasady, których należy przestrzegać. Żołnierze mają zakaz rozmawiania i uśmiechania się podczas pełnienia służby, ale mogą ostrzegać turystów łamiących zasady. Jedną z nich jest zakaz dotykania strażnika Gwardii Królewskiej. 

 

"Jeśli tak się stanie, mogą wykrzykiwać ostrzeżenia. Jeśli ktoś zacznie zachowywać się agresywnie, żołnierze mogą nawet pokazać im swoje bagnety" - napisano na jednym z blogów podróżniczych.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: Śmiertelne potrącenie kobiety przez samochód. Aresztowano 12-latka

 

"New York Post" przypomina, że podobny incydent miał miejsce w lutym. Turystka, chcąc zrobić sobie zdjęcie, przytrzymała wodze królewskiego konia. Wówczas siedzący na nim strażnik krzyknął: "Spadaj!". Kobieta odskoczyła przerażona, ale nie porzuciła swojego zamiaru. Wtedy żołnierz krzyknął na nią jeszcze głośniej.

 

msm/dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie