Trzaskowski zastąpi Tuska? Siemoniak: Kompletnie nieprawdopodobne

Polska
Trzaskowski zastąpi Tuska? Siemoniak: Kompletnie nieprawdopodobne
Polsat News
Tomasz Siemoniak

Tomasz Siemoniak był jednym z polityków opozycji, którzy na Zamku Królewskim słuchali przemówienia Wołodymyra Zełenskiego. Dariusz Ociepa w "Graffiti" zapytał czy w przemowie nie zabrakło słowa "przepraszam". Siemoniak mówił też o rolnictwie, a Henryka Kowalczyka nazwał "idealnym produktem" PiS-u. Stwierdził również, że nie ma planów, by Trzaskowski był kandydatem PO na premiera.

Dziennikarz pytał o pogłoski, że w ramach planów PO, Rafał Trzaskowski ma zastąpić Donalda Tuska jako kandydata na urząd premiera po wyborach. - Kompletnie nieprawdopodobne. Będzie Rafał Trzaskowski wspierał naszą kampanię. Słyszę jego deklaracje i bardzo dobrze - odparł Tomasz Siemoniak.

 

ZOBACZ: Rafał Trzaskowski o słowach Janiny Ochojskiej: Radziłbym powściągliwość

 

- Natomiast kandydatem jest Donald Tusk. Nie ma dyskusji w tej sprawie - podkreślił.

Przemowy na Zamku Królewskim. Siemoniak chwali Dudę

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej został zapytany też o wrażenia po przemowach Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego na Zamku Królewskim. - Wrażenie jak najlepsze. Dwa, bardzo dobre wystąpienia. Nawet tacy, którym daleko do prezydenta Dudy, na niego nie głosowali jak ja, jestem w stanie przyznać, kiedy mówi dobrze. A mówił dobrze - wskazał Siemoniak.

 

- Dobrze bardzo przyjąłem to, że pokazuje jedność polskiej klasy politycznej wokół wsparcia Ukrainy. To bardzo ważna rzecz i dobrze, że prezydent to podkreślił. Myślę, że pamiętał ostatnie posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, gdzie to było jedną z konkluzji - dodał.

 

ZOBACZ: Przemówienie Zełenskiego na Zamku Królewskim. Mówił po polsku, cytował hymn i Jana Pawła II

 

Przemówienie Zełenskiego Siemoniak skomentował mówiąc, że "usłyszał to, co chciał usłyszeć". - To wielkie podziękowanie dla Polski - powiedział.

Nie było słowa "przepraszam"

Dariusz Ociepa dopytywał o kwestie historyczne i brak słowa "przepraszam" w kontekście zbrodni na Wołyniu. - Zakładam, że ten temat był poruszany w rozmowach dwustronnych. Tak mówił prezydent Duda - odparł polityk.

 

WIDEO: Tomasz Siemoniak w "Graffiti"

 

 

- Na gesty przeproszenia, przebaczenia historycznego przyjdzie czas w innym momencie i innym kontekście - mówił dalej. Wskazał przy tym na lipcową rocznicę kulminacji rzezi wołyńskiej.

 

Siemoniak zaznaczył, że jego zdaniem ta kwestia mogła być przedmiotem rozmów polskich polityków z Zełenskim w Warszawie.

Siemoniak o Kowalczyku: Zrzucają go z sań 

Henryk Kowalczyk traci stanowisko, a resortem rolnictwa pokieruje szef sejmowej komisji rolnictwa Robert Telus. - Kryzys jest ogromny. Myślę, że to nawet dociera do takich ogłuszonych propagandą liderów PiS - stwierdził Siemoniak.

 

- Jak oglądają swoje media, to wydaje się, że wszystko jest świetnie. Ja byłem pod Brodnicą w kole gospodyń wiejskich (...). Nie chciałby minister Kowalczyk słyszeć i liderzy PiS, co tam się o tym mówi. Zrzucają go (Kowalczyka - red.) z sań. Chociaż trochę to jest dziwne, że odchodzi z Ministerstwa Rolnictwa, zostaje wicepremierem - zaznaczył.

 

ZOBACZ: Robert Telus będzie nowym ministrem rolnictwa i rozwoju wsi

 

- Mają samochody, sekretariaty. Ten rząd i tak jest rozdęty do granic niemożliwości. Co ten Kowalczyk tam będzie robił? Sensem dymisji jest to, że on się skompromitował jako minister rolnictwa - dodał.

 

- Kowalczyk jest produktem PiS-u wręcz idealnym. Niekompetentny, wierny i przywiązany do wszelkich apanaży. Gdyby miał odrobinę honoru, po prostu by odszedł z tego rządu - podkreślił Siemoniak.

 

Wcześniejsze odcinki programu "Graffiti" możesz zobaczyć tutaj.

jk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie