Włochy. Były premier Silvio Berlusconi na OIOM-ie. Media: Będzie podłączony do respiratora

Świat
Włochy. Były premier Silvio Berlusconi na OIOM-ie. Media: Będzie podłączony do respiratora
paz.ca/Flickr.com
Były premier Włoch Silvio Berlusconi wylądował w szpitalu

Włoski dziennik "Corriere della Sera" przekazał, że były premier Włoch Silvio Berlusconi ma zapalenie płuc i będzie podłączony do respiratora w szpitalu San Raffaele w Mediolanie. W tej samej klinice przebywał jeszcze kilka dni temu, opuścił ją 30 marca.

Lider Forza Italia ponownie trafił do mediolańskiego szpitala San Raffaele w środę rano. Pierwotnie włoskie media podawały, że na oddział intensywnej terapii miał trafić z powodu problemów z płucami. Dziennik "Corriere della Sera" potwierdził informację i przekazał, że były premier Włoch ma zapalenie płuc. 

 

Agencja Ansa podała również, że przyczyną hospitalizacji są także problemy z krążeniem. Stan byłego premiera "jest podobno w tej chwili stabilny". "Corriere della Sera" podaje, że spodziewany jest przyjazd córki Berlusconiego Mariny do szpitala. 

 

Problemy Silvio Berlusconiego ze zdrowiem

Ansa przypominała, też że "półtora roku wcześniej Berlusconi doznał poważnych komplikacji związanych z infekcją Covid-19". Ocenił wtedy, że przebycie tej choroby było "najgorszym doświadczeniem w jego życiu". 

 

ZOBACZ: Rzym. Papież w szpitalu. Odwiedził dzieci chore na raka i ochrzcił noworodka

 

W ostatnich latach zdrowie nie dopisuje czterokrotnemu premierowi Włoch. W 2019 roku interwencja chirurgiczna była spowodowana niedrożnością jelit, trzy lata wcześniej przeszedł operację serca. W latach 90. zmagał się też z rakiem prostaty.

 

Ostatnią wizytę zakończył 30 marca. Wtedy jego pobyt trwał cztery dni, a media pisały o badaniach kontrolnych. 

ap/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie