USA: Spacerowali po plaży i trafili na tajemnicze paczki. Zawartość wyceniono na 500 tys. dolarów

Świat
USA: Spacerowali po plaży i trafili na tajemnicze paczki. Zawartość wyceniono na 500 tys. dolarów
Wikipedia/Luis Argerich/(CC BY 2.0), Facebook/Walton County Sheriff's Office, Florida
Plaża w Miramar na Florydzie

Na nietypowe znaleziska natknęły się osoby, które wybrały się na spacer po plaży w hrabstwie Walton na Florydzie. Owinięte w folię paczki woda wyrzuciła na brzeg. Niektóre z nich miały naklejki. Biuro szeryfa ujawniło, co znajdowało się w środku. Koszt zawartości oszacowano na pół miliona dolarów, ale nie była to legalna substancja.

O zdarzeniu powiadomiło biuro szeryfa Hrabstwa Walton na Florydzie. Pierwsze zgłoszenie o nietypowym znalezisku na plaży wpłynęło do służb w poniedziałek.

 

Przypadkowa osoba spacerująca po wybrzeżu w Miramar zauważyła paczkę owiniętą w plastikową osłonkę leżącą na piasku.

Paczki na plaży. W środku znajdowały się narkotyki

Drugie zawiadomienie pojawiło się tego samego dnia i dotyczyło podobnego przedmiotu. Tym razem paczka była zapakowana "w ekologiczną torebkę i miała naklejkę w czarnym kolorze".

 

ZOBACZ: Meksyk: 14-latek zamordował osiem osób. Nosi pseudonim "El Chapito"

 

O trzeciej paczce powiadomiono służby we wtorek. Również znajdowała się na plaży i jak opisało biuro szeryfa, była zapakowana w podobny sposób, jak te odnalezione wcześniej.

Służby odnajdują na plaży nie tylko narkotyki

Okazało się, że w środku zawiniątek jest kokaina. Biuro szeryfa hrabstwa Walton nie do końca było zaskoczone odkryciami.

 

"Nie jest niezwykłym, że otrzymujemy wezwania na plaże z powodu wyrzuconych na brzeg przedmiotów. Dotyczy to zarówno broni, jak i narkotyków" - podało w komunikacie.

 

 

Władze zaapelowały, żeby w przypadku znalezisk na plaży natychmiast informować o tym służby. Ostrzeżono również przed otwieraniem paczek na własną rękę. Wartość odnalezionej kokainy wynosi około 500 tys. zł.

anw/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie