USA: Wykoleił się pociąg z butelkami alkoholu. Mieszkańcy przybyli po "darmowe piwo"

Świat
USA: Wykoleił się pociąg z butelkami alkoholu. Mieszkańcy przybyli po "darmowe piwo"
Facebook/Plains-Paradise Rural Fire District/Twitter/Ben Smith
Mieszkańcy na łodziach dotarli do rozbitych wagonów z piwem

25 wagonów pociągu towarowego wypadło z torów. W części z nich znajdowały się butelki z piwem. Służby zaznaczają, że nie ma zagrożenia dla środowiska i na razie nie ma informacji o ofiarach groźnie wyglądającego wypadku. Część okolicznych mieszkańców "przybyła po darmowe piwo" - czytamy w relacji lokalnych mediów.

Jak podaje NBC Montana, pociąg wykoleił się w niedzielę około godziny 9:20 czasu lokalnego. Do zdarzenia doszło w pobliżu Quinns, około 100 kilometrów na północ od Missouli.

 

ZOBACZ: Katastrofa kolejowa w Grecji. Zderzenie czołowe pociągów. Służby informują o wielu ofiarach

 

Wykoleiło 25 wagonów przewożących piwo. Reporter redakcji Dominic Vitiello opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia z miejsca zdarzenia. Widać na nich - jak relacjonują amerykańskie media - "plątaninę" wagonów.

 

 

Wypadek miejsce na torze biegnącym wzdłuż brzegu rzeki Clark Fork. Strażacy z pobliskiej remizy przekazali w poniedziałek, że "nie ma obecnie żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego", a do środowiska "nie uwalniają się niebezpieczne materiały".

 

 

Biuro szeryfa w hrabstwie Sanders nie poinformowało o jakichkolwiek ofiarach zdarzenia. Wiadomo jednak, że zniszczeniu uległa część wagonów przewożących piwo marki Blue Moon i Coors Light.

"Darmowe piwo" z pociągu

Strażacy w swoim komunikacie zaznaczyli, że wraz z policją zabezpieczyli teren, a "w ramach środków ostrożności" ewakuowano gości z pobliskich domków nad wodą.

 

Jednak zanim do tego doszło, inicjatywę przejęli lokalni mieszkańcy, z których - jak zaznacza Chaudhary Parvez z National News Channel - "niektórzy przybyli po darmowe piwo".

 

 

David Erickson z gazety "Missoulian" opublikował zdjęcie swojego redakcyjnego kolegi fotografa Bena Smitha, który uchwycił moment, w którym mieszkańcom udało się dostać do butelek z piwem.

 

jk/grz / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie