Kosiniak-Kamysz: Próbują zniszczyć Jana Pawła II ubeckimi teczkami

Polska
Kosiniak-Kamysz: Próbują zniszczyć Jana Pawła II ubeckimi teczkami
Polsat News
Władysław Kosiniak-Kamysz

- Jedni teczkami ubeckimi zniszczyli Wałęsę, drudzy teczkami ubeckimi próbują zniszczyć Jana Pawła II. Ja ani w jedno, ani w drugie nie wierzę - mówił w "Graffiti" Władysław Kosiniak-Kamysz. Grzegorz Kępka pytał też o problemy rolników i wniosek o odwołanie Henryka Kowalczyka.

- Nie damy zapisać Jana Pawła II do żadnej formacji politycznej - stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany dlaczego politycy PSL nie brali udziału w niedzielnych marszach poświęconych pamięci Ojca Świętego.

 

- Będziemy bronić jego dobrego imienia i dokonań, które są jego udziałem. Wolności, demokracji, sprawiedliwości, zniszczenia żelaznej kurtyny, wejścia Polski do Unii Europejskiej, budowy relacji międzyludzkich i dialogu międzyreligijnego - wskazał lider PSL.

 

Kosiniak-Kamysz powiedział też, że jest "grupa, która próbuje przypisać Jana Pawła II tylko i wyłącznie do jednej formacji, co by było niesprawiedliwe i nieuczciwe".

 

ZOBACZ: Mateusz Morawiecki: Jan Paweł II to niekwestionowany wzór i najwybitniejsza postać w historii Polski

 

Polityk przestrzegał też przed radykalizmem w działaniach dyskredytujących papieża Polaka. - Jedni teczkami ubeckimi zniszczyli Wałęsę, drudzy teczkami ubeckimi próbują zniszczyć Jana Pawła II. Ja ani w jedno, ani w drugie nie wierzę. Tym się różnię od tych, którzy jednym dają wiarę jak to jest w sprawie Wałęsy albo drudzy dają wiarę tylko w sprawie Jana Pawła II - mówił.

Kosiniak-Kamysz: Jestem zwolennikiem otwarcia archiwów Kościoła

Grzegorz Kępka pytał też o perspektywę ofiar pedofilii. - Szacunek do ofiar zawsze musi być na pierwszym miejscu. I szacunek do ofiar wymaga, żeby Kościół otworzył wszystkie archiwa. Jestem tego głębokim zwolennikiem - powiedział Kosiniak-Kamysz.

 

WIDEO: Władysław Kosiniak-Kamysz w "Graffiti"

 

 

Wskazał na słowa arcybiskupa Grzegorza Rysia, według którego po otwarciu archiwów Jan Paweł II się obroni.

 

- Dzisiaj Kościół w tej sprawie, otwarcia archiwów, w sprawach powiedzenia "przepraszam", moim zdaniem wciąż mówi za mało - uważa polityk PSL.

Problemy rolników. PSL chce odwołania ministra

W związku z problemami branży rolniczej, PSL chce odwołania ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka. - Nie poradził sobie z problemem niekontrolowanego napływu zboża, oszukał rolników, ponieważ mówił im, że ceny będą wyższe, żeby przechowali zboże - zaznaczył Kosiniak Kamysz.

 

- Druga kwestia, zlikwidowanie i zniszczenie gospodarstw w Polsce (...), jego zaniedbania mają taką moc, że niszczę te gospodarstwa - dodał.

 

ZOBACZ: Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk: Jestem gotów przeprosić. Nie wszyscy zrozumieli moje intencje

 

- Koronny zarzut. Obniżenie dopłat bezpośrednich. Ze 190 do 118 euro obniżone są dopłaty w formie bezpośredniej, żeby uzyskać trochę więcej, niż 118, trzeba wypełnić bardzo skomplikowane ekoschemty - mówił dalej.

 

Wcześniejsze odcinki "Graffiti" możesz zobaczyć tutaj.

jk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie