Papież Franciszek w szpitalu. "Infekcja dróg oddechowych"

Świat
Papież Franciszek w szpitalu. "Infekcja dróg oddechowych"
PAP/EPA/ETTORE FERRARI
Papież Franciszek

Papież Franciszek przebywa obecnie w szpitalu w Rzymie - informuje rzecznik prasowy Watykanu Matteo Bruni. Według dziennika "Corriere della Sera", papież miał w ostatnim czasie problemy sercem i oddychaniem. Wieczorem Watykan potwierdził, że Franciszek ma infekcję dróg oddechowych.

Wizyta papieża w szpitalu nie była nagła - przekonuje Stolica Apostolska. Dyrektor biura prasowego Watykanu, Matteo Bruni uspokaja, że była to wcześniej umówiona wizyta kontrolna. 

Reuters: Papież wyglądał na zdrowego

86-letni papież Franciszek tego samego dnia wziął udział w mszy św. oraz cotygodniowej audiencji generalnej. "Wyglądał na zdrowego" - zauważył Reuters. 

 

ZOBACZ: Papież Franciszek w modnej kurtce. Zdjęcie wykonała sztuczna inteligencja

 

Papież Franciszek trafił do rzymskiej kliniki Gemelii - przekazał rzecznik. Według największej włoskiej gazety papież źle się poczuł i dlatego karetką został przewieziony do szpitala, gdzie przechodzi badania na oddziale kardiologii. Jego stan jest monitorowany, a złe samopoczucie, które wystąpiło, nie budzi niepokoju - zaznaczył dziennik.

Problemy zdrowotne Franciszka. Watykan potwierdza

W komunikacie przekazanym wieczorem dziennikarzom Watykan poinformował, że w minionych dniach papież uskarżał się na "pewne trudności z oddychaniem".

 

"Dziś po południu udał się do Polikliniki A. Gemelli na kontrolę medyczną. Ich wynik wykazał infekcję oddechową (wykluczono infekcję COVID-19), która będzie wymagać kilku dni odpowiedniej terapii medycznej w szpitalu" - głosi oświadczenie.

 

Podkreślono w nim, że Franciszek jest "poruszony wieloma otrzymanymi wiadomościami i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwę".

Problemy zdrowotne ojca świętego

Ojciec święty w ostatnim czasie mierzy się z problemami z poruszaniem się. - To dolegliwość, którą kiedyś nazywano "bólem zakonnicy" - mówił, tłumacząc swoją częstą obecność na wózku inwalidzkim. 

 

W grudniu, podczas mszy bożonarodzeniowej, z powodu bólu nie był w stanie wygłosić kazania. Papież napisał też list z rezygnacją na wypadek, gdyby problemy zdrowotne uniemożliwiły mu wykonanie obowiązków.

 

- Jeśli stanę się niepełnosprawny z powodów medycznych lub z innych powodów, oto moja rezygnacja. Proszę ją mieć - mówił pod koniec ubiegłego roku Franciszek. 

nb/zdr/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie