USA: 20-letniej kobiecie usunięto torbiel. Narośl ważyła prawie 50 kilogramów

Świat
USA: 20-letniej kobiecie usunięto torbiel. Narośl ważyła prawie 50 kilogramów
Youtube/WJXT
Kobiecie usunięto prawie 50-kilogramowy guz

U 20-letniej Allison Fisher z Florydy przeprowadzono zabieg usunięcia torbieli jajnika. Zmiana osiągnęła wielkości piłki o średnicy 50 centymetrów - przekazały media. Kobieta powiedziała przed operacją, że "czuje się jakby była w ciąży z dziesięciorgiem dzieci".

Allison Fisher z Jacksonville, z Florydy w Stanach Zjednoczonych żyła z guzem o wadze 47 kilogramów przez lata. Już w wieku 14 lat zauważyła nieproporcjonalne przybieranie na wadze. Lekarze zalecali jej wówczas uważne obserwowanie swojej wagi - przekazał portal DailyMail.com.

 

ZOBACZ: Australia. Guz dwukrotnie większy niż noworodek. Konieczna była sześciogodzinna operacja

 

Kobieta regularnie zmagała się z bólem brzucha, wzdęciami, a nawet dostała miesiączki, która trwała cały rok. Odkładała wizyty u lekarzy, ponieważ nie miała ubezpieczenia zdrowotnego i obawiała się, że zabieg będzie bardzo drogi. Wszystko zmieniło się w 2021 roku u jej matki Eileen zdiagnozowano raka. Kobieta stwierdziła, że po doświadczeniu wszystkiego, z czym walczyła jej matka, zdecydowała się odwiedzić lekarzy.

"Wierzyłam, że jeśli zignoruję guz, to on zniknie"

Zlecone przez medyków badania stwierdziły, że narośl jest torbielą na jajniku. Na szczęście, okazało się, że nie była to zmiana nowotworowa. Lekarze zalecili wycięcie ogromnego guza.

 

Zabieg wykonano przy użyciu mało inwazyjnej techniki, podczas której lekarze wykonują małe nacięcie, a następnie używają ramion robotów do wycięcia i usunięcia guza kawałek po kawałku.

 

- Pozwoliłam sobie uwierzyć, że jeśli będę ignorować guz, to on zniknie. Byłam przerażona, naprawdę przerażona - przekazała Fisher w telewizji News4Jax, opisując swoją sytuację przed operacją.

 

"Czułam się jakbym była w ciąży z dziesięciorgiem dzieci"

Kobieta stwierdziła, że usunięcie guza "uratowało mi życie" i sprawiło, że znów czuje się "jak człowiek".

 

- Wreszcie mogę znowu zobaczyć swoje stopy, a nie byłam w stanie tego zrobić od lat - powiedziała Fisher. - Czuję się o wiele lżejsza. Czuję się jak osoba, mogę nosić ubrania, mogę robić rzeczy, które mogą robić normalni ludzie - dodała.

 

Kobiecie usunięto prawie 50-kilogramowy guzYoutube/WJXT
Kobiecie usunięto prawie 50-kilogramowy guz

 

- Przed zabiegiem czułam się jakbym była w ciąży z dziesięciorgiem dzieci. Nie mogłam leżeć na brzuchu, czułam się jakby wszystkie moje organy były miażdżone - przekazała.

 

Kobieta przekazała, że teraz uczy się prowadzić samochód. Pracuje również nad tym, aby przejść operację zmniejszenia żołądka, która pomoże jej w utrzymaniu wagi.

 

ZOBACZ: Kędzierzyn-Koźle: Lekarze wycięli pacjentce 11-kilogramowego guza jajnika. Mógł rosnąć kilka lat

 

Przed usunięciem guza Fisher ważyła 227 kilogramów, teraz waży 180. Jak przekazała, jej celem jest osiągnięcie wagi 90 kilogramów. Lekarze przekazali, że udało im się również zachować jeden z jajników kobiety.

 

Torbiele jajników to worki, zwykle wypełnione płynem, które mogą tworzyć się w jajniku lub na jego powierzchni.

 

W większości przypadków są one nieszkodliwe i większość kobiet nie zdaje sobie sprawy, że je ma, dopóki nie pojawią się w badaniu. Ale w niektórych przypadkach mogą zacząć rosnąć, powodując objawy, w tym ból miednicy, uczucie wzdęcia i bolesne miesiączki.

mbl/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie