Senator Jan Filip Libicki przeprasza za wpis o ofiarach pedofilii. "Tak, popełniłem błąd"

Polska
Senator Jan Filip Libicki przeprasza za wpis o ofiarach pedofilii. "Tak, popełniłem błąd"
Polsat News
Jan Filip Libicki

- Jako polityk powinienem przewidywać i zastanawiać się nie tylko nad własną intencją, ale też tym, jak jej przedstawienie będzie na Twitterze odbierane. (...) Po namyśle przepraszam - powiedział Jan Filip Libicki. Senator PSL odnosił się do swojego twitterowego wpisu na temat ofiar pedofilii.

Jan Filip Libicki wywołał burzę w mediach społecznościowych swoim niedzielnym wpisem dotyczącym ofiar pedofilii w Kościele. 
 
"Żarliwość, z jaką redaktor Tomasz Terlikowski stawia w centrum każdą ofiarę pedofilii w Kościele rodzi we mnie - przyznaje że złą - pokusę, by przestać się nimi aż tak przejmować. Na razie walczę z tą pokusa skutecznie, ale nie wiem jak długo...." - napisał w niedzielę na Twitterze senator PSL, Jan Filip Libicki.

 

 

Do tych słów parlamentarzysta powrócił we wtorkowej rozmowie w RMF FM. - Czy popełniłem błąd? Tak, popełniłem błąd, ponieważ jako polityk powinienem przewidywać i zastanawiać się nie tylko nad własną intencją, ale też tym, jak jej przedstawienie będzie na Twitterze odbierane - powiedział.

 

ZOBACZ: Michał Kobosko: PSL zgodził się, by zrobić porządek w spółkach Skarbu Państwa

 

Jak zapewniał, nie było jego intencją "umniejszanie bólu i cierpienia ofiar przestępstwa pedofilii". - Jakichkolwiek ofiar - czy w Kościele, czy poza Kościołem. Jeśli jest tak, że zostało to źle zrozumiane, to chcę jasno powiedzieć, że ofiary przestępstwa pedofilii, które poczuły się urażone czy dotknięte - choć nie było to moją intencją - po namyśle przepraszam - dodał.

Piotr Zgorzelski: Libicki powinien przemyśleć swój wpis i nie brnąć w to dalej

Do sprawy odniósł się w poniedziałek w Polsat News partyjny kolega Libickiego, wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, który stwierdził, że senator Libicki "powinien przemyśleć swój wpis i nie brnąć w to dalej".

 

Zgorzelski przypomniał również, że PSL ustami swojego rzecznika zdecydowanie odcięło się od tej wypowiedzi. - Będą przeprowadzone rozmowy z panem senatorem. Mamy katalog różnego rodzaju kar - przypominał.

an/wka / polsatnews.pl / RMF FM
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie