Moskwa: Czarny pierścień nad Strogino. Nagrania obiegły sieć

Świat
Moskwa: Czarny pierścień nad Strogino. Nagrania obiegły sieć
Telegram/Факти ICTV (screen)
Mieszkańcy złapali za telefony i nagrali "portal"

Mieszkańcy moskiewskiej dzielnicy Strogino nagrali nietypowe zjawisko atmosferyczne. Nad ich głowami pojawił się pierścień czarnego dymu. Propagandowe media zapewniają, że to nic poważnego. Innego zdania są media ukraińskie. Zwracają uwagę, że niektórzy naoczni świadkowie słyszeli głośny huk.

Pierścień dymu, a może portal do innego wymiaru rodem z filmu science-ficton "Nowy Początek"? Internauci mnożą teorie spiskowe na temat zjawiska, które można było zaobserwować nad blokami w Moskwie w poniedziałek.

 

ZOBACZ: Rosja: Putin umieści broń jądrową na Białorusi. 10 samolotów leci do Mińska

 

Rosyjska propaganda uspokaja w następujący sposób: To częste zjawisko, a dym przybrał nietypowy kształt, bo wydostał się "z rur lub konstrukcji o przekroju kołowym".

 

Wyjaśnienie po raz pierwszy zaprezentowane przez kanał Moskwa24 przytaczają inne przyjazne Kremlowi portale i stacje. Dodają też informacje o innych, nietypowych i pozornie niepowiązanych zjawiskach obserwowanych w Rosji.

 

Moskwa24 przypomina o bolidzie, który rozświetlił niebo w styczniu, a news.ru - o zalanej autostradzie w rejonie wsi Aparinki. Serwis Life jako jeden z nielicznych wspomina o rzekomym "huku", które mieli słyszeć mieszkańcy Strogino, ale nie rozwija tematu skupiając się na burzy piaskowej w Pekinie.

 

Ukraińskie media: Dym poprzedził huk

O huku, a nawet eksplozji piszą z kolei media ukraińskie. Zauważają, że w niedzielę strażacy gasili pożary, które wybuchły w magazynach w Moskwie i Omsku. Z kolei w sobotę ogień pojawił się w zakładzie metalurgicznym "Fregat" w pobliżu stolicy.

 

"Według propagandystów 'portal' rozpłynął się w powietrzu. Postanowili też nie wspominać o huku, który słyszeli miejscowi" - informuje Kanał24.

 

Do tej pory głosu w sprawie nie zabrały moskiewskie służby.

bas/wka/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie