Ks. Piotr Jarosiewicz o związku pozamałżeńskim: Rzeczywiście ksiądz nie może dać rozgrzeszenia

Polska
Ks. Piotr Jarosiewicz o związku pozamałżeńskim: Rzeczywiście ksiądz nie może dać rozgrzeszenia
TikTok/@ks.piotrjarosiewicz
Ks. Piotr Jarosiewicz, asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej (woj. podlaskie)

W obecnej sytuacji, w której pani jest, to rzeczywiście ksiądz nie może dać rozgrzeszenia. Nie tyle nie chce, co nie może dać rozgrzeszenia - odpowiedział na pytanie użytkowniczki TikToka ks. Piotr Jarosiewicz, asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej (woj. podlaskie). W dalszej części wypowiedzi duchowny zachęcił jednak kobietę do "spotkanie z Bogiem".

Ks. Piotr Jarosiewicz poza tradycyjna działalnością zyskał też popularność publikując nagrania na TikToku. Jego konto śledzi tam ponad 270 tys. osób. 

 

Internet jest przestrzenią, gdzie duchowny może nawiązywać kontakt z wiernymi oraz dzielić się z nimi swoimi przemyśleniami. Ostatnio odpowiedział jednej z internautek na pytanie o życie w niesakramentalnym związku.

CZYTAJ TEŻ: Rekolekcje w szkołach. Spowiedź w kantorku wuefistów

 

"Czy mogę iść do spowiedzi? Chociaż wiem, że nie dostanę rozgrzeszenia, bo jestem po rozwodzie, a z obecnym partnerem nie mam ślubu" - pisała. 

 

 

"Jeśli mamy potrzebę stanięcia przed Bogiem, to jak najbardziej stawajmy. W obecnej sytuacji, w której pani jest, to rzeczywiście ksiądz nie może dać rozgrzeszenia. Nie tyle nie chce, co nie może dać rozgrzeszenia" - tłumaczył ks. Jarosiewicz.

Ksiądz zachęca do "spotkania z Bogiem"

Duchowny nie chciał pozostawić internautki z taką odpowiedzią i poradził, co może w tej sytuacji zrobić.

 

ZOBACZ: Elbląg. Ksiądz Kazimierz Klaban po raz kolejny wsparł WOŚP. "Żaden ksiądz by nie zubożał"

 

"Jeśli chcemy zabiegać o to, co najważniejsze, czyli spotkanie z Bogiem, tutaj przez pośrednictwo kapłana, to ja zachęcam, żeby umówić się z kapłanem na rozmowę. Powiedzieć mu to, co nas absorbuje, w nas jest i nas dotyka. Po to, żeby pan Bóg to przyjął, a kapłan wysłuchał" - powiedział. 

 

ap/map/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie