Elżbieta Witek: Myślę, że Henryk Kowalczyk będzie ministrem do końca kadencji

Polska
Elżbieta Witek: Myślę, że Henryk Kowalczyk będzie ministrem do końca kadencji
Polsat News
Elżbieta Witek

- Zdecydowanie nie - odparła Elżbieta Witek, pytana o ewentualną dymisję Henryka Kowalczyka. Jej zdaniem wicepremier i minister rolnictwa "ma plan". Odpowiadała też na zarzuty Donalda Tuska wobec PiS. Zwróciła się do niego z pytaniem w sprawie dekalogu.

Marszałek Sejmu została zapytana czy wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk powinien podać się do dymisji, w związku z protestami rolników. - Zdecydowanie nie. Ja rozumiem te protesty, rozumiem, że trudna jest sytuacja w rolnictwie, ale wszyscy powinniśmy pamiętać, czym jest spowodowana - stwierdziła Elżbieta Witek.

 

Jej zdaniem powód to wojna w Ukrainie, a Polska zgodziła się przyjmować zboże, które powinno trafić do krajów afrykańskich. - Premier Kowalczyk ma przygotowany plan, będzie spotykał się z rolnikami, ma zaplanowany okrągły stół - dodała. Powiedziała też, że wkrótce ma się pojawić komunikat w sprawie "realnej pomocy" dla rolników.

 

ZOBACZ: "Debata Dnia". Kaczmarczyk o atakach na Kowalczyka: Dojdzie do tragedii

 

Witek zaznaczyła, że wniosek opozycji o odwołanie Kowalczyka mógłby być procedowany prawdopodobnie najwcześniej w maju. - Myślę, że będzie (ministrem - red.) nie tylko do maja, ale do końca kadencji - wskazała.

Witek: Zawalczymy o młodzież

Bogdan Rymanowski zwracał uwagę na rosnące poparcie Konfederacji. Witek stwierdziła, że PiS przygotowuje się do dalszych, "samodzielnych rządów". Marszałek Sejmu przyznała, że Konfederacja dysponuje potencjałem w mediach społecznościowych.

 

WIDEO: Elżbieta Witek w "Gościu Wydarzeń"

 

 

 

Dziennikarz zwrócił uwagę, że przez to PiS nie może liczyć na poparcie młodzieży. - Ale my o tę młodzież też zawalczymy - odparła Witek.

"Donald Tusk walczy z Donaldem Tuskiem"

Marszałek została też zapytana o objazd lidera Platformy Obywatelskiej po Polsce i jego wystąpienia. - Obserwuję ten objazd i powiem tak: w tej chwili Donald Tusk prowadzi kampanię sam ze sobą. Dzisiaj w internecie nic nie ginie. Łatwo odszukać wypowiedzi nie sprzed kilku lat, tylko sprzed kilku tygodni czy miesięcy, a dzisiaj na spotkaniach zaprzecza sam sobie - odpowiedziała.

 

- Czyli tak naprawdę Donald Tusk walczy z Donaldem Tuskiem - podkreśliła. Jako przykład sprzeczności w wypowiedziach Tuska wymieniła sprawę budowy muru na granicy z Białorusią. 

 

ZOBACZ: Donald Tusk zaapelował do rządzących: Ogarnijcie się. Ludzie zaczynają oszczędzać na jedzeniu

 

Rymanowski zacytował słowa lidera PO, który stwierdził, że jeśli jest się katolikiem i chce się przestrzegać dekalogu, to nie można głosować na PiS czy Konfederację, ponieważ jego zdaniem te partie nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem. 

 

- Ja bym zapytała pana Donalda Tuska czy on potrafi wymienić 10 przykazań bożych i sprawdził czy postępuje zgodnie z dekalogiem. To są oburzające słowa - powiedział. Z podobnym wyzwaniem mierzą się 9 i 10-latkowie, którzy przystępują do pierwszej komunii świętej.

Sprawa Jana Pawła II. Biskupi apelują do polityków

Bogdan Rymanowski pytał też o apel biskupów, którzy proszą by politycy nie wykorzystywali do swoich celów postaci Jana Pawła II. - Pamiętam doskonale dzień kiedy Karol Wojtyła został wybrany papieżem. To był dzień, w którym pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy, to: nareszcie w Polsce coś będzie musiało się zmienić - wskazała Witek.

 

ZOBACZ: Jan Paweł II tuszował pedofilię? Karol Nawrocki: Z dokumentów w IPN to nie wynika

 

- Ja nie rozumiem, co znaczy 'wykorzystujemy'. Czy fakt, że bronimy dobrego imienia papieża Polaka, który tak dużo zrobił dla wolności nie tylko człowieka indywidulanego, ale dla wolności naszej ojczyzny, jest czymś złym? A atakowanie Jana Pawła II jest czymś, co można pominąć? - zapytała marszałek Sejmu.

 

Wcześniejsze odcinki programu "Gość Wydarzeń" możesz obejrzeć tutaj.

jk/map / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie