USA: Wyszedł do toalety i nie wrócił. Chirurg plastyczny Tomasz Kosowski oskarżony o zabójstwo

Świat
USA: Wyszedł do toalety i nie wrócił. Chirurg plastyczny Tomasz Kosowski oskarżony o zabójstwo
Flickr/NoVa Truck & Transport Photos
Media opisują Kosowskiego jako "pioniera w wykorzystaniu rodzimego tłuszczu do powiększania piersi i pośladków"

Prawnik Steven Cozzi z Florydy poszedł do toalety w swojej firmie i nigdy nie wrócił. Mimo, że wciąż nie znaleziono jego ciała, śledczy zarzucają chirurgowi plastycznemu Tomaszowi Kosowskiemu dokonanie zabójstwa.

44-letni lekarz Tomasz Kosowski został aresztowany w sobotę i oskarżony o zabójstwo adwokata Stevena Cozziego. Prawnik z Tampy był po raz ostatni widziany we wtorek w swojej kancelarii.

 

Ciała mężczyzny dotąd nie odnaleziono. Śledczy odkryli jednak ślady po kałuży krwi w łazience w jego miejscu pracy. W firmie zostały także telefon i klucze zaginionego, a na służbowym parkingu samochód.

 

"Podczas dochodzenia w męskiej łazience w biurze wyczuwalny był silny chemiczny zapach i zauważyliśmy małe krople krwi" - poinformowała policja z Largo w oświadczeniu. Czynności wykazały, że krwi było dużo więcej, jednak sprawca starał się zatrzeć ślady.

Floryda: Zabójstwo adwokata. Zatrzymany dr Kosowski

Gdy Cozzi nie wracał z toalety, jego szef zgłosił zaginięcie. Śledczy wpadli na trop Kosowskiego, który był tego dnia widziany w kancelarii Cozziego. Wkrótce później funkcjonariusze zdobyli nakaz przeszukania jego domu. Znaleziono tam dowody, które policja powiązała z morderstwem. Szczegółów jednak nie ujawniono.

 

ZOBACZ: USA: Dentysta oskarżony o zabójstwo żony. Miał dosypać arszenik i cyjanek do szejków proteinowych

 

Kancelaria Blanchard Law reprezentowała byłego pracodawcę Kosowskiego - Laufer Institute for Plastic Surgery - w pozwie, który ten złożył przeciwko nim cztery lata temu i który wciąż nie doczekał się końca.

 

Sprawa z 2019 roku dotyczy kobiety, która została wyznaczona do obsługi rozliczeń ubezpieczeniowych Kosowskiego. Nie złożyła rozliczeń i okłamywała swoich pacjentów, powodując straty na dziesiątki tysięcy dolarów, prowadząc do negatywnych recenzji kliniki w internecie.

 

Amerykańskie media opisują Kosowskiego jako "pioniera w wykorzystaniu rodzimego tłuszczu do powiększania piersi i pośladków". Gdy był zatrudniony w firmie Laufer, miał pozycję krajowego lidera w tej podspecjalizacji chirurgii plastycznej.

zdr / New York Post
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie