Pobili, zakuli w kajdanki i okradli. Kontrterroryści zatrzymali sprawców brutalnego rozboju

Polska
Pobili, zakuli w kajdanki i okradli. Kontrterroryści zatrzymali sprawców brutalnego rozboju
YouTube/Pomorska Policja
Funkcjonariusze zatrzymali sprawców rozboju

43 i 49-latek wtargnęli do domu w powiecie gdańskim. Grozili użyciem broni, pobili i skrępowali mieszkańców, po czym splądrowali budynek, wynosząc łupy o wartości prawie 200 tys. złotych. Śledczy namierzyli sprawców. Kiedy ekipa kontrterrorystów weszła do mieszkań zaskoczonych mężczyzn, ci nie stawiali oporu. Zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Policja opublikowała nagranie z akcji.

Policjanci z KWP w Gdańsku i KPP w Pruszczu Gdańskim pracowali nad rozwiązaniem sprawy od 22 lutego, po tym jak doszło do rozboju na terenie powiatu gdańskiego.  

 

ZOBACZ: Katowice. 37-latek zagroził wysadzeniem budynku w powietrze. Interweniowali kontrterroryści


"Bezwzględni przestępcy wtargnęli do domu jednorodzinnego na terenie powiatu gdańskiego, pobili, obezwładnili, skrępowali plastikowymi kajdankami jego domowników, grozili im użyciem broni. Potem splądrowali dom i ukradli z niego m.in. pieniądze w różnych walutach, biżuterię, zegarki o łącznej wartości ponad 197 tys. złotych" - czytamy w komunikacie pomorskiej policji.

Akcja kontrterrorystów. Sprawcy zatrzymani

Szybko ustalono tożsamość dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek ze sprawą. 8 marca o świcie kryminalni i śledczy z pomocą policjantów z Pruszcza Gdańskiego oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku weszli do mieszkań podejrzanych. Ci nie stawiali żadnego oporu. Zostali zatrzymani. Funkcjonariusze przeszukali ich mieszkania i zabezpieczyli rzeczy, które mogą mieć związek ze sprawą. 

 

ZOBACZ: Akcja kontrterrorystów w klubie nocnym w Tychach. "Zarabiali na cudzym nierządzie"


Policja opublikowała nagranie z akcji kontrterrorystów. 

 


Mężczyźni usłyszeli zarzut m.in. dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. 49-latek został objęty policyjnym dozorem. Jego 43-letni wspólnik najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.  

 

Pomorska Policja
Pomorska Policja
Pomorska Policja

Włamanie do jubilera

Na miejscu rozboju technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, które pozwoliły na postawienie 43-latkowi jeszcze jednego zarzutu.

 

ZOBACZ: Warszawa. Rozbój na pół miliona złotych. Za łup kupili ubrania i pieska

 

Materiał porównano ze śladami zebranymi w 2015 roku na miejscu kradzieży. Zatrzymany włamał się wtedy do jednego z gdańskich sklepów jubilerskich i ukradł biżuterię o wartości 170 tys. złotych. Oprócz rozboju, odpowie więc również za kradzież z włamaniem sprzed kilku lat. 

 

adn/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie