Nie żyje aktor Piotr Wysocki. Grał m.in. w "Czterej pancerni i pies" oraz "Kariera Nikodema Dyzmy"

Polska
Nie żyje aktor Piotr Wysocki. Grał m.in. w "Czterej pancerni i pies" oraz "Kariera Nikodema Dyzmy"
OSP Chodle
Aktor zginął w pożarze domu

W wieku 87 lat zmarł Piotr Wysocki, aktor związany był z Teatrem Juliusza Osterwy w Lublinie. Wystąpił także w znanych produkcjach telewizyjnych m.in. w filmach "Popioły", "Przekładaniec" i serialach "Czterej pancerni i pies" czy "Kariera Nikodema Dyzmy". Artysta zginął w niedzielę rano w pożarze domu jednorodzinnego w Trzcińcu (woj. lubelskie).

W niedzielę około godz. 8 w miejscowości Trzciniec, w gminie Chodle (woj. lubelskie) wybuchł pożar domu jednorodzinnego. Na miejsce wysłanych zostało osiem zastępów straży. Z płomieniami walczyło w sumie 30 strażaków z Opola Lubelskiego i jednostek OSP w Chodlu, Osinach i Trzcińcu.

 

"Niestety wskutek zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba. W tej chwili ustalamy, kto to był. Przypuszczamy, że mógł to być 87-letni mieszkaniec tego domu" - powiedziała w niedzielę rano asp.szt. Edyta Żur, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim, cytowana przez Interię. 

 

 

Na miejscu pracują śledczy pod nadzorem prokuratury. 

 

"W pożarze zginął aktor filmowy i teatralny, Piotr Wysocki. Znany m.in. z filmów 'Czterej Pancerni i Pies', 'Kariera Nikodema Dyzmy', 'Chopin. Pragnienie Miłości'. Związany był z Teatrem Juliusza Osterwy w Lublinie" - poinformowała później na Facebooku OSP KSRG Osiny. 

 

 

"Tygodnik Lokalny. Wspólnota Opolska" podał, ze Wysocki mieszkał w tym domu od kilkunastu lat. 

Nie żyje Piotr Wysocki. Aktor teatralny i telewizyjny miał 87 lat

Piotr Wysocki urodził się 13 kwietnia 1936 roku w Toruniu. Studiował m.in. w Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, następnie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. 

 

W latach 1969-2001 pracował w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Grał również w rolach filmowych. Pojawił się m.in. na planie filmu 

"Popioły", "Wniebowstąpienie", "Przekładaniec", "Doktor Judym", "Rodzina Połanieckich", "Chopin - pragnienie miłości" czy "Panie Dulskie".

 

 

Wystąpił też w serialach "Czterej pancerni i pies" czy "Kariera Nikodema Dyzmy".

 

Otrzymał odznakę "Zasłużony Działacz Kultury", honorową odznaką za zasługi dla Lublina, Srebrny Krzyż Zasługi, Medal Osterwy z okazji obchodów 109 rocznicy otwarcia gmachu Teatru im. Osterwy w Lublinie, Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Nagrodzony Nagrodą Honorową Oddziału Lubelskiego ZASP, Honorową Nagrodą Artystyczną Wojewody Lubelskiego, Nagrodą Kulturalną Województwa Lubelskiego.

ap / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie