Opatów: Wybuch pocisku z II wojny światowej. Jedna osoba trafiła do szpitala

Polska
Opatów: Wybuch pocisku z II wojny światowej. Jedna osoba trafiła do szpitala
KPP Opatów
Jeden z pracowników został ranny

Podczas prac na budowie obwodnicy Opatowa (woj. świętokrzyskie) doszło do wybuchu. Prawdopodobnie był to pocisk z czasów II wojny światowej. Operator jednej z maszyn został ranny. - Elementy maszyny zostały rozrzucone na odległość około 150 metrów - powiedziała Interii mł. asp. Katarzyna Czesna-Wójcik.

Do wybuchu doszło w miejscowości Okalina-Kolonie. Jak podał portal swietokrzyskie.cozadzien.pl, 100 metrów dalej znajduje się stacja paliw.

 

Zgłoszenie do policji wpłynęło ok. godziny 16.

 

- Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że doszło do wybuchu na chwilę obecną niezidentyfikowanego przedmiotu. Mamy podejrzenie, że może to być niewybuch pochodzący z czasów II wojny światowej - powiedziała Interii mł. asp. Katarzyna Czesna-Wójcik, oficer prasowa KPP Opatów.

Wybuch na budowie obwodnicy Opatowa. Pracownik w szpitalu

Operator maszyny, która wykonywała prace ziemne przy budowie obwodnicy został ranny i trafił do szpitala.

 

- Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, doznał powierzchownych obrażeń. Siła odrzutu tego przedmiotu była tak silna, że elementy maszyny zostały rozrzucone na odległość około 150 metrów - powiedziała mł. asp. Katarzyna Czesna-Wójcik. Dodała, że po wybuchu pobliska stacja paliw została zamknięta.

 

ZOBACZ: Jastarnia: Składowisko niewybuchów odnaleziony nieopodal plaży

 

- Miejsce w tym momencie jest zabezpieczone przed dostępem osób postronnych, przesłuchiwani są świadkowie, kolejne czynności zmierzające do ustalenia, co tak naprawdę było przyczyną wybuchu, będą prowadzone jutro - przekazała rzeczniczka.

 

W piątek na miejscu mają pojawić się saperzy, by sprawdzić teren przed wejściem policjantów.

 

- W następnej kolejności przeprowadzimy tam oględziny i będziemy zmierzać do ustalenia przebiegu tego zdarzenia - powiedziała Czesna-Wójcik.

an/dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie