Wrocław: Niewybuch ważący pół tony na placu budowy. Ewakuowano kilka tysięcy osób

Polska
Wrocław: Niewybuch ważący pół tony na placu budowy. Ewakuowano kilka tysięcy osób
Dolnośląska Policja
Niewybuch miał ok. 2 metry długości i ważył 500 kg

W środowe przedpołudnie policjanci z Wrocławia otrzymali zawiadomienie dotyczące niebezpiecznego znaleziska na jednym z placów budowy w dzielnicy Osobowice. Podczas prac ziemnych znaleziono tam niewybuch z czasów II wojny światowej. Była to bomba lotnicza ważąca ok. 500 kg. Konieczna okazała się ewakuacja kilku tysięcy osób przebywających w promieniu kilometra.

Pracownicy wykonujący roboty ziemne natrafili na niebezpieczny przedmiot, który okazał się być bombą lotniczą z czasów II wojny światowej. Miała ok. 2 metry długość i ważyła 500 kg.

 

ZOBACZ: Mysłowice. 100-letnia szkoła grozi zawaleniem. Ewakuacja w trybie pilnym

 

Jako pierwsza na plac budowy dojechała policja, która po wstępnych oględzinach znaleziska zawiadomiła patrol saperski. Siłę rażenia niewybuchu oceniono na około 1000 metrów. Z uwagi na ten fakt konieczne okazało się przeprowadzenie ewakuacji mieszkańców pobliskiego osiedla. Teren został zabezpieczony, a osoby przebywające w okolicy powiadomiono o planowych działaniach. 

 

Saperzy wywieźli niewybuch

Ewakuacja rozpoczęła się w czwartek rano i objęła kilka tysięcy osób. W pobliżu dostępne były specjalnie podstawione autobusy, które przewiozły osoby ewakuowane w rejon zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej we Wrocławiu. Pracownicy MPK na czas ewakuacji zorganizowali ciepłe i zimne napoje oraz udostępnili pomieszczenia socjalne. W trakcie akcji z ruchu wyłączono kilkanaście ulic. 

 

Po godz. 12 niewybuch został wydobyty i przewieziony na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany. 

arż/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie