Książę William złożył kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Spotkał się też z Andrzejem Dudą

Polska
Książę William złożył kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Spotkał się też z Andrzejem Dudą
PAP/Rafał Guz
Książę William odbył dwudniową wizytę w Polsce

Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z księciem Williamem. Wcześniej brytyjski następca tronu złożył kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po godzinie 14 książę odleciał z lotniska Chopina w Warszawie.

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, następca brytyjskiego tronu spotkał się w Pałacu Prezydenckim z Andrzejem Dudą.

 

"Tematem rozmowy była pomoc humanitarna dla walczącej Ukrainy. Książę Walii przekazał podziękowania dla Polaków za ich hojność i gościnność" - napisała kancelaria na Twitterze.

 

 

Wcześniej książę William złożył wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

 

W czwartek w stolicy następca brytyjskiego tronu spotkał się z uchodźcami, którzy po opuszczeniu swojego kraju osiedlili się i znaleźli pracę w Polsce.

 

WIDEO: Książę William w Polsce. Spotkał się z Andrzejem Dudą

 

Po godzinie 14 czwartek książę William odleciał z lotniska im. Chopina.

 

Przed odlotem książę spotkał się z ukraińską młodzieżą w warszawskiej Hali Koszyki.

 

WIDEO: Książę William opuścił Polskę

 

 

Wizyta księcia Williama w Polsce

Książę William od środy przebywał na Wisłą. Syn króla Karola III wylądował na lotnisku w Jasionce koło Rzeszowa, gdzie odwiedził 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej i spotkał się z szefem polskiego MON Mariuszem Błaszczakiem oraz polskimi i brytyjskimi żołnierzami.

 

- Chciałem tu przyjechać i osobiście podziękować wam za wszystko co robicie zapewniając nam bezpieczeństwo. Wasza praca jest niezwykle ważna. Bronicie naszej wolności - mówił książę William w Jasionce.

 

Następnie odleciał do Warszawy, gdzie rozmawiał z uchodźcami z Ukrainy i spotkał się z prezydentem miasta Rafałem Trzaskowskim.

 

Wizyta księcia Williama w Polsce do ostatniej chwili trzymana była w tajemnicy. Powrót brytyjskiego następcy tronu zaplanowano na czwartek po południu.

msm/ac/an / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie