Lublin. Apelacja ws. Moniki S. skazanej za zabójstwo 10-letniego syna

Polska
Lublin. Apelacja ws. Moniki S. skazanej za zabójstwo 10-letniego syna
Polsat News
W sądzie w Lublinie prowadzona jest sprawa dzieciobójczyni

W sądzie w Lublinie dziś zostanie ogłoszony wyrok w sprawie Moniki S. skazanej na 25 lat więzienia za zabójstwo 10-letniego syna. Prokurator domaga się dożywocia, obrońca chce łagodniejszej kary. Do zdarzenia doszło w hostelu w centrum Lublina w 2019 roku.

Dziś po południu Sąd Apelacyjny w Lublinie ma zdecydować w sprawie wyroku dla 42-latki, która zabiła 10-letniego syna. Kobieta wraz z dzieckiem w listopadzie 2019 r. przyjechała do hostelu przy ul. Orlej w centrum Lublina.

 

Kilka dni później udusiła go, używając ręcznika, który zadzierzgnęła na szyi dziecka, a własnym ciałem unieruchomiła jego klatkę piersiową. Spowodowało to u chłopca liczne obrażenia, między innymi w postaci wybroczyn i wylewów oraz rozedmy płuc. Działanie kobiety skutkowało zgonem dziecka w wyniku uduszenia.

CZYTAJ TEŻ: Urodziła dziecko i pozwoliła je spalić. List gończy za Katarzyną Borczyk

Proces toczył się z wyłączeniem jawności

Monika S. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Złożyła wyjaśnienia opisujące przebieg zdarzeń, które doprowadziły ją do dokonania zabójstwa. Prokuratura nie ujawniła jej zeznań.

 

W śledztwie kobieta była badana przez biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa, którzy uznali, że nie miała ani zniesionej, ani ograniczonej poczytalności w chwili dokonania przestępstwa. Biegli orzekli, że Monika S. może brać udział w postępowaniu przed sądem.

 

Sąd Okręgowy w Lublinie skazał ją w czerwcu 2021 roku na 25 lat więzienia. Proces toczył się z wyłączeniem jawności

 

ZOBACZ: Lublin. Matka udusiła 10-letniego syna. Została skazana na 25 lat więzienia

 

- Uznano oskarżoną Monikę S. za winną zarzucanego jej czynu, eliminując z jego opisu zwrot "w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie" – przekazała wówczas rzeczniczka Sądu Okręgowego w Lublinie Barbara Markowska.

 

Monika S. to była prezes Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta. 42-latka została wcześniej skazana na 6 lat pozbawienia wolności za przywłaszczenie ponad 180 tys. z kasy tej organizacji oraz wyłudzanie bankowych kredytów - przekazał portal Lublin112.

mbl/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie