Premier Japonii Fumio Kishida z wizytą w Kijowie. Spotka się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim

Świat
Premier Japonii Fumio Kishida z wizytą w Kijowie. Spotka się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim
PAP/EPA/YOSHIKAZU TSUNO / POOL
Premier Japonii Fumio Kishida

Premier Japonii Fumio Kishida przybył do Kijowa z niezapowiadaną wizytą – podała japońska agencja Kyodo. Wcześniej MSZ teg kraju poinformowało, że w planach jest spotkanie premiera z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Informacja pojawiła się po tym, jak nadawca NHK nagranie, na którym Kishida wsiada do pociągu w Przemyślu.

Kishida, jako członek G7, wyrazi solidarność i wsparcie dla Ukrainy po inwazji Rosji, do której doszło ponad rok temu - podało japońskie MSZ.

 

Japońska agencja Kyodo zaznacza, że rzadko zdarza się, aby japoński przywódca odbywał niezapowiedzianą podróż do obcego kraju.

Kishida z wizytą w Polsce

Odwiedzając Waszyngton w styczniu, Kishida powiedział, że szczyt G7, którego w maju gospodarzem będzie Hiroszima, powinien zademonstrować silną wolę utrzymania międzynarodowego porządku i praworządności po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

 

ZOBACZ: Mateusz Morawiecki w Kijowie: Przyjechałem oddać pokłon wszystkim walczącym bohaterom Ukrainy

 

Przed wyjazdem na Ukrainę Kishida odwiedził Indie, gdzie spotkał się ze swoim indyjskim odpowiednikiem Narendrą Modi, donosi NHK.

 

Kishida przeprowadzi również rozmowy ze swoim polskim odpowiednikiem - premierem Mateuszem Morawiecim, przed powrotem do Japonii w czwartek, podało ministerstwo.

 

 

pgo/Polsatnews.pl/Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie