IKEA wycofuje zabawkę ze sprzedaży. "Może grozić zadławieniem"

Polska
IKEA wycofuje zabawkę ze sprzedaży. "Może grozić zadławieniem"
Flickr/Katie/Ikea
Ikea wycofuje zabawkę ze sprzedaży

Sklep IKEA apeluje do klientów, którzy kupili grę BLÅVINGAD, aby zwrócili zabawkę. Powodem tej decyzji jest możliwość zadławienia się, szczególnie przez mniejsze dzieci. Grę można zwrócić w dowolnym sklepie IKEA, wówczas otrzyma się zwrot pieniędzy.

W komunikacie IKEA przekazała, że "niewielkie metalowe nity na zabawce mogą się poluzować, co może grozić zadławieniem, zwłaszcza w przypadku mniejszych dzieci". Dlatego szwedzka firma zdecydowała o wycofaniu gry BLAVINGAD ze sklepu.

Nie trzeba okazać paragonu, aby zwrócić zabawkę

Dodano, że zabawkę "można oddać w dowolnym sklepie IKEA" i otrzymać za nią pełny zwrot pieniędzy. Zaznaczono, że dowód zakupu nie jest wymagany.

 

ZOBACZ: Rosja chce sprzedawać w IKEA meble wyprodukowane przez więźniów

 

"W IKEA stawiamy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, dlatego wprowadzamy środki ostrożności (...). IKEA opracowuje swoje produkty przy zachowaniu rygorystycznych zasad oceny ryzyka i przeprowadzania testów bezpieczeństwa, aby mieć całkowitą pewność, że oferowane produkty są zgodne z przepisami i normami obowiązującymi we wszystkich krajach, gdzie prowadzona jest ich sprzedaż" - zaznaczono w komunikacie.

 

Wycofana ze sprzedaży gra BLÅVINGADIKEA
Wycofana ze sprzedaży gra BLÅVINGAD

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie IKEA.pl lub uzyskać pod bezpłatnym numerem telefonu 22 275 00 00.

 

mbl/ sgo/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie