Kolumbia: Katastrofa śmigłowca wojskowego. Zginęły cztery osoby

Świat
Kolumbia: Katastrofa śmigłowca wojskowego. Zginęły cztery osoby
twitter.com/BLUPacifico
Mieszkańcy nagrali moment wypadku

W Kolumbii doszło do katastrofy śmigłowca wojskowego. Zginęło czterech wojskowych. W sieci pojawiło się nagranie, na którym zarejestrowano dramatyczne ostatnie sekundy przez wypadkiem.

Do tragedii doszło w północno-zachodniej części kraju w niedzielę rano. O wypadku poinformowały lokalne media. Radio BLU Pacífico otrzymało nagranie od mieszkańców miasta Quibdo.

 

Widać na nim, jak maszyna wiruje, następnie spada na ziemię. Chwilę później rozbija się za zabudowaniami.

 

Piloci i załoga helikoptera zginęli na miejscu. Dowódca pracującej na miejscu grupy zadaniowej Titán Hector Alfonso Candelario przekazał, że dwa ciała znaleziono we wraku maszyny. Dwie pozostałe osoby wyskoczyły z helikoptera tuż przed katastrofą.

 

ZOBACZ: USA: Samolot medyczny rozbił się w górach. Nie żyją załoga i pacjent

 

Jak podają lokalne media, wśród ofiar była porucznik Julieth Garcia, pierwsza kobieta, która ukończyła kurs pilotażu śmigłowca UH1N.

 

Według BLU Pacífico jako wstępną przyczynę katastrofy uznano usterkę techniczną. Dokładne przyczyny wypadku zbada specjalna komisja.

Prezydent Kolumbii składa kondolencje

"Składam kondolencje rodzinom Hectora Jereza, Juleith Garcii, Johana Orozco i Rubena Leguizamona w tym bolesnym momencie. Nie zostawimy ich samych" - napisał na Twitterze prezydent Kolumbii Gustavo Petro.

 

 

 

Wojskowi lecieli z misją zaopatrzeniową dla oddziałów wojska stacjonujących w okolicy.

an/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie