Indie: Mąż dwa razy wziął ślub. Żony wyznaczyły mu dyżury w tygodniu

Świat
Indie: Mąż dwa razy wziął ślub. Żony wyznaczyły mu dyżury w tygodniu
pixabay/jatenipit
Żony doszły do porozumienia

Indyjskie media obiegła niecodzienna historia miłosnego trójkąta. Zaledwie dwa lata po pierwszym ślubie mężczyzna z Gwalijar ożenił się po raz kolejny. Problem polegał na tym, że zapomniał powiedzieć o tym... żonie. O dziwo, obie kobiety doszły do porozumienia i... wyznaczyły dyżury dla męża.

Niewykluczone, że historia pary z Gwalijar miałaby mniej burzliwy przebieg, gdyby nie pandemia COVID-19. W 2020 r. mężczyzna, którego dane nie zostały ujawnione, odesłał żonę do teściów, a sam wyjechał do pracy w mieście Gurgaon, oddalonego o ponad 300 kilometrów. Przez restrykcje kontakt był utrudniony, a rozłąka trwała ponad rok.

 

ZOBACZ: Indie: Słoń-robot zastąpił prawdziwe zwierzęta podczas rytuałów

 

Gdy po roku nadszedł czas na ponowne spotkanie małżonków, mężczyzna przestał kontaktować się z żoną. Jak podaje nadawca NDTV zaniepokojona kobieta sama pojechała do biura w Gurgaon, gdzie dowiedziała się, że jej mąż... wziął ślub.

Drugie życie żonatego mężczyzny

Nową wybranką mężczyzny została jego koleżanka z pracy. Według nieoficjalnych informacji parze miało urodzić się dziecko.

 

Pierwsza żona zareagowała na doniesienia furią i wszczęła awanturę w biurze mężczyzny. Następnie skierowała sprawę do sądu rodzinnego w Gwalijar. Jej mąż podczas mediacji poinformował, że nie zamierza opuszczać drugiej żony

 

Przełom w sprawie nastąpił, gdy cała sytuację omówiły między sobą obie żony. Ostatecznie cała trójka poinformowała sąd o rozwiązaniu problemu.

Mąż i dwie żony. Zawiązali pakt

Adwokat Harish Diwan w rozmowie ze stacją ujawnił, że mąż zgodził się na dzielenie tygodnia między obie kobiety. Trzy dni ma spędzać z pierwszą żoną, a trzy kolejne - z drugą. W niedzielę kobiety pozwoliły mu "wybrać" między nimi. Na mocy umowy mężczyzna zadeklarował się do równego podziału swojej pensji pomiędzy dwie rodziny.

 

ZOBACZ: Indie: Nastolatek zakaził się bąblowicą. Lekarze wycięli mu torbiel z mózgu

 

- Kategorycznie przypomniano im o tym, że zgodnie z hinduskim prawem ich umowa jest nielegalna. Hindus nie może poślubić następnej żony, gdy oficjalnie nie rozwiedzie się z pierwszą. Oni jednak to zignorowali i zdecydowali się na swój "pakt" - przekazał Diwan.

bas/NDTV
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie