Szczecin: Próba porwania 9-latki na ulicy Światowida. "Dziewczynce udało się uciec"

Polska
Szczecin: Próba porwania 9-latki na ulicy Światowida. "Dziewczynce udało się uciec"
Zdj. ilustracyjne, fot. Polska Policja
Do porwania dziecka doszło we wtorek po południu

Ktoś uprowadził 9-letnią dziewczynkę w Szczecinie i wywiózł ją samochodem. Dziecku udało się uciec - przekazał Łukasz Nowak, przewodniczący Rady Osiedla Bukowo. Szczecińska policja potwierdziła polsatnews.pl, że bada tę sprawę, ale nie udziela szerszych informacji.

Jak poinformował Łukasz Nowak, do zdarzenia doszło we wtorek około 16:00 w pobliżu ulicy Światowida.
 
"Podejrzany wywiózł dziecko w okolice ulic Zagórskiego i Ogrodniczej. Na szczęście dziecku udało się uciec" - napisał na Facebooku. 
 
 
Szczecińscy mundurowi w rozmowie z polsatnews.pl potwierdzili tę informację. - Policjanci pracują nad tą sprawą, ale nie udzielamy szczegółów - powiedział sierż. szt. Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Apel do rodziców. "Zwróćmy uwagę na auta i ludzi kręcących się po okolicy"

Na razie nie wiadomo więc, jakie były motywy uprowadzenia dziewczynki. Funkcjonariusze nie ujawniają też, czy mógł go dokonać ktoś z rodziny 9-latki, a może całkiem obca jej osoba.
 
Łukasz Nowak, informując o porwaniu, zaapelował też do rodziców, by uczulili dzieci, aby nie rozmawiały z nikim nieznajomym. "W przypadku zagrożenia niech krzyczą lub wołają o pomoc! Zwrócimy uwagę na auta i ludzi, którzy kręcą się po naszej okolicy" - poradził.
wka/ml / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie