Nastolatka zaginęła 1,5 roku temu. Policjanci znaleźli dziewczynkę w szafie

Świat
Nastolatka zaginęła 1,5 roku temu. Policjanci znaleźli dziewczynkę w szafie
Houston Police/Google Maps
Funkcjonariusze odnaleźli 14-latkę po 1,5 roku poszukiwań

Amerykańskie służby odnalazły 14-latkę, która półtora roku temu uciekła od rodziny zastępczej. Funkcjonariusze natknęli się na przerażoną nastolatkę w szafie. Szybko okazało się, że dziewczynka jest w zaawansowanej ciąży.

Dziewczynkę znaleziono we wtorek w Port Huron w stanie Michigan. Podczas przeszukania mieszkania mundurowi usłyszeli płacz dochodzący z szafy. Po otwarciu drzwi, oczom policjantów ukazała się przerażona 14-latka.

 

Policjanci wcześniej próbowali rozejrzeć się w tym konkretnym miejscu. Nie zostali jednak wpuszczeni do środka. - Powiedziano nam, żebyśmy wrócili z nakazem przeszukania. Dokładnie to uczyniliśmy - opisał zastępca szeryfa US Marshals Service Robert Watson.

 

ZOBACZ: Nowy Wiśnicz: Zakrapiane 15. urodziny. Pijana nastolatka znaleziona w lesie

 

Lokatorzy mieszkania mieli twierdzić w rozmowie z funkcjonariuszami, że nie mają pojęcia na temat miejsca pobytu nastolatki. Mundurowi zwracają uwagę, że odnaleziona 14-latka jest w czwartym lub piątym miesiącu ciąży. - Płakała, nie wiedziała, dokąd się udać. Była dość przerażona i bała się, że straci dziecko - przekazał Robert Watson.

 

Funkcjonariusze zabrali dziewczynkę do szpitala. Kiedy potwierdzono, że nic jej nie dolega, przewieziono ją na spotkanie z biologicznym ojcem. - Była tym zachwycona. Wcześniej bała się, że znowu trafi do rodziny zastępczej. Powtarzała, że chce być ze swoim tatą - opisał zastępca szeryfa.

USA: Uciekła z rodziny zastępczej. Odnaleźli ją po 18 miesiącach

Dziewczynka zaginęła półtora roku temu. Śledczy podejrzewają o porwanie dziecka jego biologiczną matkę. Kobieta straciła opiekę nad córką, w związku z czym dziewczynka trafiła do rodziny zastępczej. Zastępca szeryfa opisuje, że nastolatka uciekła od swoich opiekunów i została odnaleziona przez matkę. Ta kilkukrotnie zmieniała z córką miejsce pobytu, aby zmylić śledczych.

 

Nie jest jednak jasne, kiedy dziewczynka zaszła w ciążę. - Poprosiłem ją, żeby zadzwoniła pod mój numer, jeżeli będzie kiedykolwiek potrzebowała pomocy - podkreślił Robert Watson.

jkm/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie